7 Days to Die premiera wersja 1.0

Ponad 10-letnia przygoda w apokaliptycznym świecie pełnym zombie wyjdzie w pełnej wersji

Fani zombiaków powinni już zacierać ręce. Oto wielkimi krokami zbliża się wersja 1.0 dla 7 Days to Die. Gra od The Fun Pimps wisi na Steamie we wczesnym dostępie od 13 grudnia 2013 roku. To apokaliptyczna piaskownica pełna zombiaków, które z zegarkiem w ręku, co siedem dni, składają graczowi wizytę w jego bazie. Pozostałe dni robocze to czas, by się na ten zjazd rodzinny przygotować. Tytuł charakteryzuje się niesamowitym recyklingiem (dosłownie każdy przedmiot czy śmieć może nam się przydać) oraz w pełni zniszczalnym światem. Bogaty crafting, ogromny, otwarty świat, strzelanka pierwszoosobowa z elementami survival horroru, RPG oraz obrona bazy. Świetny miks gatunków, a do tego premiera 7 Days to Die już za około miesiąc. Szczegółami na ten temat podzielił się na poniższym filmie Richard Huenink – współzałożyciel TFP. Wersja 1.0 przyniesie m.in.:

  • przerobione elementy pojazdów
  • nowe zwierzęta
  • nowy system gore dla zombie i zróżnicowane modele zombie
  • nowy system wyzwań
  • optymalizacja i ulepszenia graficzne.

Grasz na konsoli? Tylko spokojnie…

W czerwcu możemy się spodziewać wspomnianej premiery na PC, ale nie podano jeszcze konkretnej daty. Premiera dla wersji konsolowych przypada na lipiec. I tutaj pojawia się drobny problem. Otóż posiadacze starszej wersji gry będą musieli kupić grę ponownie. Chodzi o różnice techniczne między starym, a obecnym sprzętem konsolowym. Twórcy zapewniają jednak, że prowadzą rozmowy z Sony oraz Microsoftem, aby wynegocjować zniżkę dla graczy na zakup nowej wersji gry. Stara nie będzie już aktualizowana. Zmianie uległa też cena gry na Steamie – wzrosła do 90 zł lub 143 zł w dwupaku. Użytkownicy PC, którzy kupili 7 Days to Die wcześniej nie muszą się niczym martwić. Stracą jedynie aktualne save’y i będą mogli rozpocząć przygodę od nowa.

Twórcy zapowiedzieli również szereg zmian już po aktualizacji 1.0. Możemy się spodziewać chociażby nowych zadań, systemu pogody i przerobionych biomów, nowych wariantów zombie, systemu wydarzeń, Twitch Dropów, paczek DLC z ubraniami, linii fabularnej i wielu innych. 

W 7 Days to Die zagramy na PC, PS5 i Xbox Series X|S. Warto rzucić okiem na przygotowane przez The Fun Pimps FAQ. Powinno to rozwiać ewentualne wątpliwości.