aktualizacja Zielone Piekło w Yet Another Zombie Survivors

Awesome Games Studio nie zna umiaru i dodało największą do tej pory aktualizację do bullet hella

Yet Another Zombie Survivors to dynamiczny bullet hell od polskiego studia, które ma na swoim koncie kilka małych, dobrze przyjętych produkcji. Gra swoją premierę zaliczyła 13 lipca 2023 roku i od tamtej pory jest systematycznie rozwijana. W morzu bullet helli prezentuje się jako całkiem dorodna ryba. Rozgrywka toczy się na statycznych mapach, każda to ograniczona arena. Wcielamy się w trzyosobowy oddział Ocalałych, w którym każdy z członków może pochwalić się unikalnymi zdolnościami. Celem gry jest oczywiście przetrwanie określonej ilości czasu. Bohaterowie posiadają różne umiejętności, które wraz z kolejnymi poziomami możemy rozwijać. Kilka dni temu do gry zawitała nowa aktualizacja 0.6 Zielone Piekło. Pełna lista zmian jest dostępna na Steamie.

Najważniejsze nowości

Muszę przyznać, że gra nową mapą nieco wymusiła na mnie wykupienie ulepszeń. Oczywiście tych standardowych, które pozwalają Ocalałym rosnąć w siłę. Zrobiło się odrobinę trudniej. I bardzo dobrze! Oto czego można się spodziewać:

  • Aktualizacja wydajności – twórcy pochwalili się, że dzięki współpracy z HyperStrange (ekipa od Blood West) udało się poprawić optymalizację gry. To oznacza wyższe FPSy i lepszą stabilność. Pamiętajcie jednak, że to nadal wczesny dostęp.
  • Zielone Piekło – to nowa, trzecia już mapa. Niech nie zwiedzie Was jej złudnie optymistyczna, pełna zieleni paleta barw. Ziemia jest usłana podejrzanymi plamami, przeciwnicy plują toksynami, a do tego ścigają nas potworne monstra mniej lub bardziej znane. Łowczyni już zaciera ręce, mówi, że gdzieś miała pelerynkę z czerwonym kapturem. Ciekawe po co jej to?
  • Eksterminacja – nowy tryb gry (zastępuje tryb “Atak Bossów”), który charakteryzuje się falami wrogów. Naszym zadaniem jest przetrwanie kolejnych fal, a pomiędzy nimi mamy możliwość zakupienia ulepszeń, rozdania awansów itp. W zasadzie przerwy są na zrobienie tego co zwykle robimy w biegu. Uwaga, poziom trudności stale rośnie, a im szybciej pokonamy fale tym lepiej.
  • Elitarne jednostki wroga – to ulepszone wersje jednostek standardowych. Wyróżniają się wielkością, czerwoną poświatą i karmazynowymi mackami. Trudniejsze do ubicia, ale bardziej opłacalne.
  • Ustawianie puli przedmiotów – po odblokowaniu 50 przedmiotów, które mogą wypaść nam podczas gry dostaniemy możliwość personalizowania ich do każdej rozgrywki. Czyli określić, co podczas konkretnej misji będzie mile widziane. Jeżeli planujemy rozgrywkę pod ulepszenia dla zamrażania, to możemy wykluczyć przedmioty, które dają premie do ognia. Gra wymaga minimalnej ilości 40 przedmiotów.
  • Zombipedia – czyli zaimplementowana encyklopedia ze wszystkimi informacji o grze jakie mogą Was tylko zainteresować. Pełna zabawnych opisów, statystyk i zawoalowanych podpowiedzi jak ukatrupić każdego przeciwnika (najlepiej sporą dawką ołowiu, ot co!).

Jeżeli nie graliście, a lubicie krótkie, intensywne sesje to jest coś dla Was. Gra jest dostępna na Steamie również w wersji demo.