Holstin pasek staminy Andrzej Sapkowski

Studio Sonka ma bardzo ciekawy gust jeżeli chodzi o kreacje postaci.

Twórcy polskiego izometrycznego horroru spod znaku pixel art co rusz dzielą się nowinkami z gry. Ostatnio na swoim Twitterze zamieścili krótki filmik o znaczeniu paska staminy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie uderzające podobieństwo postaci niezależnej do znanego pisarza. Tak, Andrzej Sapkowski pojawia się w grze Holstin. Oczywiście nie bezpośrednio pod swoim oryginalnym imieniem i nazwiskiem, ale wyglądem jest łudząco podobny. Przypadek? Cóż, znając już nieco poczucie humoru twórców podejrzewam, że zabieg jest celowy.

Przemysław Wodnik to fikcyjna postać, która prawdopodobnie pojawi się w najbliższym demo Holstin: The Tunnel. Wspominałyśmy jakiś czas temu, że ten fragment gry dostaniemy w ostatnim tygodniu sierpnia. Pan Wodnik będzie przewodnikiem, który dokładnie zapozna Tomka z właściwościami staminy. Energia będzie odgrywać istotną rolę w przetrwaniu. Nieprzemyślane wyczerpanie paska może poskutkować bardzo niefortunną serią zdarzeń. Staminę zużywamy wykonując czynności wymagające użycia siły, np. kopnięcie. Po takiej akcji należy postaci dać chwilę na oddech, aby pasek się odnowił. Za to jeśli przyjmiemy na siebie cios to, z tego co zrozumiałam, część energii zmienia kolor na czerwony i staje się chwilowo zablokowana. Trzeba będzie zatem rozsądnie gospodarować siłami.

Na koniec ciekawostka, panu Wodnikowi głosu użyczył Grigorij, czyli Włodzimierz Press. To nie jego pierwsze spotkanie z grami, bo możemy go też kojarzyć z Diablo III (jako Rakkis), Skyrima (jako Dexion Evicus) lub Wiedźmina 3 (jako Guślarz). Oprócz tego głos zabierał w wielu filmach animowanych i dubbingach (Harry Potter, Scooby-Doo, seria Looney Tunes jako kot Sylwester itp.). Słuchając Pana Włodzimierza można odnieść wrażenie, że świetnie się bawi. I dobrze, dzięki temu my gracze również będziemy zadowoleni.

Nadal nie znamy terminu premiery Holstina, ale i tak w najbliższym czasie jedyne, czego można się spodziewać na pewno, to kolejna część wersji demo. Upewnijcie się, że macie tytuł na liście życzeń Steama. Czekamy z niecierpliwością na kolejne easter eggi!

Dodaj komentarz