Logo Darkest Dungeon II

Po kilkunastu miesiącach we wczesnym dostępie Darkest Dungeon II dotarło do terminu premiery.

Ci, których nie dosięgnęło szaleństwo we wczesnym dostępie, doczekali daty premiery Darkest Dungeon II. Red Hook Studios przygotowało kontynuację swojego bezlitosnego, turowego dungeon crawlera. Gra jest utrzymana w bardzo podobnej konwencji do jedynki. Różnicą jest otoczenie, w którym podejmiemy walkę z potwornościami. Nie będą to podziemia, ale różne lokacje na powierzchni, między którymi będziemy się przemieszczać dyliżansem. Ze swymi słabościami przyjdzie nam się zmierzyć już 8 maja 2023. Gra w wersji demo była również dostępna podczas Festiwalu Steam Next od 6 do 13 lutego. Jest w czołówce pozycji, po które gracze sięgali najczęściej w trakcie wydarzenia. 

Twórcy przygotowali do eksploracji pięć wymagających regionów. Wszystkie złe decyzje podjęte przez gracza zostaną okupione jego łzami i krwią bohaterów. By drużyna przetrwała jak najdłużej trzeba dbać o relacje między postaciami. Jeśli dojdzie do wewnętrznych konfliktów może to bardzo utrudnić i tak niełatwą walkę z przeciwnikami. W czasie przygody zbieramy zasoby, ulepszamy dyliżans i czasami robimy postój w gospodzie, by złapać oddech. Droga do Góry nie jest usiana różami, a jeśli już, to są wyjątkowo paskudne i niebezpieczne. 

Gra może się poszczycić poprawioną grafiką, ścieżką dźwiękową autorstwa Stuarta Chatwooda, efektami dźwiękowymi od Power Up Audio oraz głosem Wayne’a June jako narratora. Dzięki temu możemy być pewni, że klimat z pierwszej części został zachowany.

Darkest Dungeon II będzie dostępne na razie tylko na PC. Zadebiutuje na Steamie oraz Epic Games Store. Kto jeszcze zamierza stawić czoła swoim porażkom?

Dodaj komentarz