Ogłoszono orientacyjną datę premiery Black Myth: Wukong

Black Myth data premiery

Data premiery Black Myth: Wukong okazała się bardziej odległa niż dotychczas sądziliśmy.

Game Science opublikowało nowy materiał promocyjny, w którym główną rolę odgrywają… króliki. Deweloper w humorystyczny sposób powiązał Chiński Nowy Rok z debiutem swojej produkcji. Filmik przedstawia królika ulepszającego swój komputer, aby sprostać wymaganiom tytułu. Po zamontowaniu najlepszych komponentów cały trud okazuje się bezskuteczny, gdyż zamiast ekranu ładowania pokazuje się odliczanie do momentu wydania gry. Na podstawie tego wiemy, że data premiery Black Myth: Wukong została zaplanowana na lato 2024 roku i zostanie udostępniona na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Black Myth: Wukong to RPG akcji opowiadające o pielgrzymce buddyjskiego mnicha, który podróżuje z Chin do zachodnich regionów Azji Środkowej i Indii. Inspiracją okazała się XVI-wieczna opowieść – Journey to the West. Duchowny podczas swojej wędrówki spotykał najróżniejsze stworzenia inspirowane chińską mitologią. Wśród nich znalazł się sam małpi król – Sun Wukong i to właśnie on jest głównym bohaterem produkcji. W trakcie rozgrywki gracze zmierzą się z ponad setką różnych rodzajów przeciwników, aby pomóc mnichowi dotrzeć na upragniony Zachód.

Od momentu ogłoszenia produkcja zachwyca graczy na całym świecie. W sierpniu 2022 roku zainteresowani mogli zobaczyć ośmiominutowy gameplay, który pokazał kilka szczegółów dotyczących rozgrywki. W związku z tym, że gra jest tworzona na silniku Unreal Engine 5, mogliśmy nacieszyć oko oprawą wizualną na najwyższym poziomie. Kluczowym elementem w Black Myth: Wukong stała się walka za pomocą zwykłego kija. Ten przedmiot umożliwia atakowanie wrogów, blokowanie ciosów, a także odbijanie strzał łuczniczych. Co więcej, protagonista jest zdolny do przeobrażania się w muchę, która pozwala ominąć przeciwnika.

Forma muchy, w którą można wcielić się w Black Myth: Wukong.

Warto dodać, że Black Myth: Wukong jest początkiem planowanej trylogii, w której każda produkcja skupi się na innej chińskiej opowieści. Celem Game Science jest przekształcenie serii w szerokie uniwersum na wzór Marvel Cinematic Universe. 

Dodaj komentarz