Dave the Diver z cutscenkami aspirującymi do Oscara

Dave the Diver cutscenki

Kolorowe rafy koralowe, skrywające tajemnice wraki statków i niezliczone stworzenia morskie.

Nie da się ukryć, że produkcja Mintrocket wyróżnia się piękną i niezwykle przyciągającą oprawą graficzną. Dbałość studia o szczegóły jest widoczna w wielu aspektach gry. Zaczynając od płynnych animacji, przechodząc przez efekty dźwiękowe rodem z głębin oceanu, a finalnie zatrzymując się na soundtracku. To wszystko wspólnie tworzy znakomite środowisko podczas codziennego schodzenia pod wodę. Jednakże to dopracowane cutscenki w Dave the Diver w szczególności zachwyciły graczy. Na YouTube można znaleźć trwającą blisko 20 minut kompilację, w której znajdują się wszystkie przerywniki filmowe dodane do gry. Grając tytułowym Dave’em możemy się na nie natknąć niemal na każdym kroku. Przykładem może być Bancho wzbogacający smak Longnose Sawshark Sushi czy tworzenie ulepszenia do broni Underwater Rifle. Trzeba przyznać, iż w większości gier takie czynności zostałyby zrobione automatycznie po kliknięciu odpowiedniego klawisza. Biorąc to wszystko pod uwagę widać, że cutscenki w Dave the Diver są przede wszystkim wyreżyserowane z myślą o graczach i wręcz nasycone humorem, wobec którego nikt nie może przejść obojętnie.

Źródło: ContentMiner
Źródło: ContentMiner

W jaki sposób historia płetwonurka podbiła serca graczy z całego świata?

Głównym czynnikiem przyciągającym graczy do Dave the Diver jest innowacyjna mechanika samej produkcji. Gra w swobodny i przede wszystkim autentyczny sposób pokazuje laikom podwodnego świata na czym polega nurkowanie. Dzięki temu możemy eksplorować oceaniczne głębiny, odkrywać ich tajemnice oraz stawiać czoła skrywanym przez nie niebezpieczeństwom. System sterowania poza zanurzaniem, wynurzaniem oraz poruszaniem się w wybranym kierunku pozwala również na wykonywanie efektownych akrobacji.

Mimo tego, że Dave the Diver jest grą, która w znacznej mierze rozgrywa się w morskim bezkresie, to dzięki pewnemu miejscu warto częściej wychodzić na ląd. Mianowicie chodzi o bar sushi prowadzony przez Bancho. Wnętrze restauracji jest utrzymane w morskim klimacie, a jego dopełnienie stanowi kameralne oświetlenie. Patrząc na samo miejsce można poczuć, że czeka nas niezwykła, kulinarna przygoda. Mintrocket znając potrzeby graczy wychodzi im naprzeciw oferując samodzielne przygotowywanie poszczególnych rodzajów sushi. Kulinarni adepci mają wachlarz możliwości do przyrządzenia. Zaczynając od podstawowego nigiri, przechodząc do maki, a kończąc nawet na sashimi.

Do 13 lipca trwa letnia wyprzedaż na Steamie, podczas której możecie kupić własny sprzęt do nurkowania za jedyne 82,79 zł. W związku z tym samodzielnie będzie mogli wciągnąć się w tę pixelartową grę, którą aktualnie poleca 97% recenzentów Steama.

Dodaj komentarz