DREDGE rozszerzenie DLC The Pale Reach

Pierwsze, duże rozszerzenie zmierza do DREDGE, a będzie to wiejące chłodem The Pale Reach

W przypadku DREDGE można mówić o niezaprzeczalnym sukcesie. Gra zadebiutowała 30 marca tego roku i spotkała się z ogromnym, pozytywnym odzewem. Ten inspirowany lovecraftowym uniwersum, przygodowy horror z symulacją kutra rybackiego urzeka osobliwym klimatem. Za produkcję odpowiada małe studio Black Salt Games wspierane przez Team17. Nasz bohater trafia na dziwny archipelag i otrzymuje zlecenie. Ma łowić ryby z pokładu kutra, który trzeba nieco podreperować. Do złapania w grze mamy ponad 125 gatunków z niekiedy dziwnymi mutacjami. Tytuł oferuje kilka ciekawych mechanik pozyskiwania tego w zasadzie głównego surowca zarobkowego. Świat, który eksplorujemy, jest wypełniony tajemniczymi historiami, odległymi wyspami i niebezpieczeństwami, które tylko czyhają w morskich głębinach na jeden nieostrożny ruch. Twórcy zapowiedzieli niedawno pierwsze, duże rozszerzenie do DREDGE – The Pale Reach. 

Zawartość nowego DLC

Pierwsze, oficjalne DLC ma do zaoferowania nowy obszar i historię do rozgryzienia. Zmierzymy się z wyzwaniem jakie stanowić będą lodowe pola. Niezbędne do bezpiecznego przemieszczania się będą nowe modyfikacje. Oto najważniejsze punkty:

  • zupełnie nowa historia poboczna, w trakcie której poznamy losy pewnej załogi,
  • 3 nowe elementy wyposażenia, które pozwolą na złowienie 11 nowych gatunków wodnych stworzeń,
  • nowy dodatek do kutra potrzebny do przebijania się przez lodowe skały,
  • możliwość zakupu lodowych bloków, które pozwalają zachować świeżość złowionych ryb na dłużej,
  • 8 nowych osiągnięć.

Nowy region i zawartość będziemy odkrywać od 16 listopada 2023 na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series oraz Switchu. Szykujcie kutry i wyposażenie, sezon na łowienie z przerębli już blisko.