Enshrouded budowanie bazy

Keen Games GmbH może się pochwalić niebywałą elastycznością modelowania otoczenia w swojej nowej produkcji.

Całkiem możliwe, że jeszcze w tym roku otrzymamy wczesny dostęp do świetnie zapowiadającej się gry. Mam tu na myśli Enshrouded od Keen Games GmbH, które dwa tygodnie temu zaprezentowało niemal nieograniczony system budowania. Jest to gra survivalowa osadzona w otwartym świecie fantasy z elementami RPG akcji. Sprawia wrażenie jakby inspirację czerpano z Valheima i Conan Exiles. Tytuł oferuje kooperację do 16 osób, bogaty crafting i możliwość budowania skomplikowanych obiektów… wszędzie. Świat składa się z różnorodnych biomów oraz przeciwników, nie zabraknie również wymagających bossów. Warto dopisać do listy życzeń Steam już teraz. Twórcy podchodzą do projektu naprawdę ambitnie.

Więc chodź zbuduj mi świat na skale i pod ziemią.

Jeżeli ktoś zna Valheim to wie, że przy odrobinie wyobraźni i znajomości poszczególnych elementów można zbudować małe cudeńka. Od klimatycznej chatki do zamczyska z lochem. Conan Exiles oferuje za to możliwość stawiania struktur nawet na pionowych ścianach. Enshrouded poszło o krok dalej dając opcję dowolnego modelowania terenu i obiektów. Na krótkim filmiku widać, że oprócz wydrążonych w skale tuneli można się pokusić o monumentalne rzeźby pokroju Wielkiego Sfinksa w Gizie. Jeżeli ktoś chce zamieszkać w Zamku Posępnego Czerepu, nic prostszego! Można sobie zbudować niemal wszystko. To nasuwa oczywiście pytanie o optymalizację i czy przypadkiem taki dobrobyt nie wpłynie na jakość rozgrywki? Dowiemy się tego dopiero w praktyce. Póki co gameplay zapowiada się obiecująco. Eksploracja z paczką sojuszników, efektowne walki, a potem powrót do klimatycznej osady czy warowni to coś, na co fani RPG ostrzą sobie zęby.

Oprócz graczy świat zamieszkują również NPCe. Dla nich także możemy stawiać budynki oraz stanowiska rzemieślnicze. Bohaterowie niezależni dadzą nam dostęp do nowych i rzadkich recept, między innymi na potężne bronie i pancerze. Nie pozostaje nic innego jak spakować tobołek i ruszyć na podbój Krainy Embervale!

Dodaj komentarz