Gloria Victis: Midland Sangmar i Ismir

Po prawie 7 latach ciężkich batalii, setkach aktualizacji i ogromnego wsparcia fanów, Gloria Victis będzie miała premierę.

Oto nadeszła chwila chwały! Polskie studio Black Eye Games ukończyło przygotowania i ustaliło termin premiery swojej najstarszej produkcji – Gloria Victis. Jest to MMORPG osadzone w klimatach średniowiecza przyprawionego szczyptą fantasy. W sporym, otwartym świecie zmagają się i walczą o wpływy trzy frakcje: Ismir, Midland oraz Sangmar. Zanim projekt dotarł do obecnego formatu, musiał uporać się z kilkoma problemami jak brak budżetu i zmiana silnika gry. Pod koniec 2012 roku rozpoczęła się zbiórka na Kickstarterze, ale nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. To nie zatrzymało na szczęście twórców. Gra pojawiła się we wczesnym dostępie na Steam w 2016 roku i dopiero teraz go opuści, a to już 7 lutego 2023!

Wersja 1.0 to prawdziwe wyzwanie

Pamiętam, że o Glorii Victis pierwszy raz usłyszałam kilkanaście lat temu na konwencie miłośników fantastyki. Gra była wtedy w powijakach, świat mały (przemierzało się go pieszo), a frakcje dwie: Ismir i Midland. Studio Black Eye Games poczyniło ogromne postępy: trzykrotnie powiększyło świat, ulepszyło mechaniki oraz wprowadziło trzecią frakcję – Sangmar. Do tej pory wyszło niemal 350 aktualizacji. Zmianom uległo niemal wszystko: system rozwoju postaci, zadania, wydarzenia PvP i PvE, a także crafting i wiele innych. Walki PvP z pojedynczych potyczek urosły do rozmiarów epickich bitew od kilkudziesięciu do setek graczy równocześnie. To już nie jest ta sama gra. Jest lepsza i bardziej złożona. 

Dobrą nowiną jest też informacja o otworzeniu świeżych serwerów specjalnie z myślą o nowych graczach. Dzięki temu wszyscy będą mieć równe szanse. Jako ukłon w stronę fanów i weteranów GV, twórcy pozostawili istniejące postacie i serwery nienaruszone

Gloria Victis jest obecnie dostępna na Steam w cenie 79,99 zł. Można też udzielić bezpośredniego wsparcia twórcom na ich stronie wybierając jedną z oferowanych opcji. Dostępnych jest tam również więcej informacji o aktualnym rozwoju gry. My trzymamy kciuki za premierę, a Wy pochwalcie się w komentarzach czy już próbowaliście swoich sił w Glorii Victis czy też będzie to pierwszy raz?

Dodaj komentarz