Hades II 2 wczesny dostęp

Supergiant Games ogłosiło plany na przyszły rok. Fani mogą być zadowoleni.

Hades to gra, która podbiła serca wielu graczy. Na Steamie cieszy się ogromnym uznaniem wyrażonym w aż 98% pozytywnych ocen. Ten dungeon crawler typu roguelike z widokiem izometrycznym odznacza się oryginalną szatą graficzną i solidną dawką akcji. Nic więc dziwnego, że twórcy chcą stworzyć godną kontynuację. Studio Supergiant Games zapowiedziało wczesny dostęp dla gry Hades II, ale na przyszły rok. Będzie to drugi kwartał 2024. Wcześniej jednak, jak poinformowali w ogłoszeniu na swojej stronie, odbędzie się test techniczny z udziałem małego grona graczy. Ma to pomóc w eliminacji błędów i dopracowaniu gry przed Early Accessem. 

W drugiej odsłonie wcielimy się w Melinoë, Księżniczkę Podziemi. Będziemy przemierzać świat po brzegi wypełniony grecką mitologią. Spotkamy tam znajome twarze, ale również ogrom nowych. Napotkane postacie, tak jak w jedynce,  będą barwne i wyraziste. Nasz cel to konfrontacja z Tytanem Czasu – Chronosem. Aby tego dokonać, musimy zawiązać sojusze i doszlifować własne umiejętności. Każde zwycięstwo i porażka ma wpływ na rozgrywkę. Hades II pozwoli ponownie zanurzyć się w wartkim nurcie fabuły i podejmować coraz trudniejsze wyzwania. Etap Wczesnego Dostępu będzie responsywny na feedback od graczy. Z czasem twórcy dodadzą kolejne elementy gry, a proces zakończy się wyjściem wersji 1.0. Ten schemat pracy nad produkcją przyniósł świetne efekty przy poprzednim dziele, dlatego Supergiant Games pragnie kontynuować dobre praktyki.

Hades II będzie dostępny na Steamie oraz Epicu. Warto już teraz dopisać do listy życzeń. Na ten moment nie ma nawet przybliżonego terminu premiery, wszystko zależy od przebiegu Wczesnego Dostępu.