Holstin krótki gameplay

Powoli, gdzieś w Polsce, pewne prowincjonalne miasteczko toczy złowieszcza maź… 

Jakiś czas temu, twórcy ze studia Sonka udostępnili demo swojego dobrze zapowiadającego się survival horroru. Na dzień dzisiejszy nadal można sprawdzić na własnej skórze jak prezentuje się rozgrywka, wystarczy poprosić o dostęp do playtestów na Steam. Jeśli nie, to gameplay z Holstina można obejrzeć na 15-minutowym materiale. Akcja gry toczy się w 1992 roku w małym, polskim miasteczku Jeziorne-Kolonia (pod Olsztynem znajduje się faktycznie wieś Jeziorany-Kolonie – przypadek?). Nasz główny bohater, Tomasz, to zwykły mężczyzna, który próbuje odnaleźć przyjaciela – Bartka. Utracił z nim kontakt i podążając tropem zaginionego trafia do dziwnego miasteczka spowitego nienaturalną mazią. Mieszkańcy sprawiają wrażenie obłąkanych, a szczupłe zapasy zmuszają do oszczędzania i ryzykowania. Demo oferuje ledwie przedsmak koszmarnej przygody, ale te kilkanaście minut spędzonych w domu Janowskich powinny nam wiele powiedzieć o grze.

Czuć dziwną atmosferę małej miejscowości.

Dopracowana, pikselowa grafika buduje klimat, a ciekawa mechanika obracania obrazu pozwala obejrzeć detale lokacji z ośmiu stron. Do tego dynamiczne oświetlenie i destrukcyjność otoczenia podtrzymują specyficzną atmosferę odwiedzanych miejsc. Meble można przesuwać, przedmioty przewracać, niektóre po prostu potrącamy postacią przechodząc obok. Jest też pełny polski oraz angielski dubbing. Aby uzyskać pomoc od mieszkańców musimy wpisać się w ich rzeczywistość. Taką mocno pokręconą i oderwaną. Czekają na nas zagadki do rozwiązania, a także… potwory. Pierwsze wrażenia podsuwają mi myśl, że to może być polskie Stranger Things. Dociekliwi odnajdą również nawiązania do legend i nie tylko. Pamiętajmy, że w latach 90-tych komórki nie były powszechnym urządzeniem, o dostępności do internetu nawet nie wspomnę. Tomek nie będzie miał lekko. 

Polecam również zwiastun gry z ciężką oprawą muzyczną. Mnie przekonał właśnie utwór Slavic Witch. Wstępnie tytułu możemy się spodziewać w tym roku. Fani horrorów będą mogli zagrać na PC, PS4, PS5, SWITCH‘u, XONE i XBOX Series. Dajcie znać w komentarzach czy Holstin Was zainteresował!

Dodaj komentarz