Layers of Fear 2023

Jeszcze miesiąc do premiery nowej odsłony horroru, w którym strach ma naprawdę wiele warstw. 

Polskie studio Bloober Team wraz z Anshar Studios obiecało fanom demo dla Layers of Fear. Jak rzekli, tak zrobili. Od 15 do 22 maja 2023 mamy czas na zapoznanie się z nową odsłoną psychologicznego horroru na Steamie. Fani z pewnością nabrali apetytu, a to za sprawą intro, które ukazało się kilka dni wcześniej.

Pierwszą część serii mogliśmy ogrywać w 2016 roku i już wtedy robiła ogromne wrażenie. Wcielaliśmy się w postać popadającego w obłęd malarza, którego jedynym celem stało się stworzenie swojego Opus Magnum. Sprawy nie ułatwiały powracające do artysty wspomnienia z tragicznej, rodzinnej przeszłości. W związku z sukcesem, jaki odniosła jedynka, jeszcze w tym samym roku pojawiło się DLC Layers of Fear: Inheritance. Rozwija ono wątek córki artysty, która powraca do domu rodzinnego by zmierzyć się z traumą. 

Rok 2019 to Layers of Fear 2, ale tym razem głównym bohaterem jest aktor, którego sceną staje się transatlantycki liniowiec. Ponownie główny bohater mierzy się z mrocznymi wizjami wpływającymi na rzeczywistość. Jakie będzie tegoroczne Layers of Fear? Możemy sprawdzić już teraz.

Demo to około 25 minut gry, ale tyle wystarczy, by zaobserwować zmiany jakie zaszły w grafice dzięki użyciu Unreal Engine 5. Ciężka, duszna atmosfera, z którą miałam styczność w jedynce, tutaj zdaje się powracać ze zdwojoną siłą. Część akcji ma miejsce w przybudówce latarni morskiej, reszta to widoki znane z pierwszego Layers of Fear. Gra świateł tworzy upiorny klimat, dźwięki przyprawiają o dreszcz. Można śmiało powiedzieć, że jest na co czekać.

Premiera jest zapowiedziana na 15 czerwca 2023, warto też dodać pozycję do listy życzeń na Steam. Tytuł będzie dostępny na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S

Dodaj komentarz