Lumencraft polski rogulike

Z końcem lutego kończy się wczesny dostęp dla poszukiwaczy Lumenu.

Zwiadowcy! To nie ćwiczenia! Ludzkość Was potrzebuje! Twórcy z 2Dynamic Games oraz wydawca Star Drifters ogłosili dzień zero na 28 lutego 2023 – oficjalny termin premiery Lumencraft. Musicie być gotowi na głębokie zejście i fedrowanie w poszukiwaniu drogocennego Lumenu – naszej nadziei na przetrwanie. Niestety nie będzie łatwo, potworności czyhające w tunelach zmrożą niejedno serce i wielu z Was nie powróci. Jednak ci, którym się uda pozyskać surowiec kupią społeczeństwu nieco więcej czasu. Liczymy na Was!

Tak w skrócie prezentuje się kopalniany roguelike od polskiego studia. Rozgrywka łączy w sobie poszukiwanie surowców i mnogość robactwa jak w Deep Rock Galactic oraz elementy tower defense. Postapokaliptyczny świat w 2221 roku rozpaczliwie walczy o pozyskanie Lumenu – kryształu, który pokrywa zapotrzebowanie ludzkości na elektryczność. Jako gracze jesteśmy oddelegowani do podziemi, by odkryć co przytrafiło się poprzednikom i wydobyć minerał. 

Gra skupia się na budowaniu podziemnej bazy i systemu obronnego w postaci wieżyczek. Główne surowce potrzebne do rozbudowy i ulepszeń to metal oraz tytułowy Lumen. Będziemy ich potrzebować do wszystkiego, ale ekstrakcja wcale nie będzie łatwa. Co jakiś czas gracz musi być gotowy na falę wściekłego robactwa. Nasze działania w świecie denerwują wielonogich tubylców. Dzięki 2Dynamis Engine mamy pełną swobodę jeśli chodzi o destrukcję otoczenia (przypomina mi to nieco mechanikę z Noity) oraz ciekawe, dynamiczne oświetlenie. Lumencraft generuje mapy proceduralnie, więc każda rozgrywka będzie inna. Twórcy oferują również kampanię składającą się z 27 misji i tryb kooperacji (niestety tylko lokalnie lub przez Steam Remote Play). Uwagę zwraca również unikalna, przyjemna dla ucha oprawa dźwiękowa (ach, to dźwięczne kruszenie Lumenu!). Aspekty strategiczne to zdecydowanie rozsądne zarządzanie surowcem. Trzeba dobrze zaplanować kolejne kroki jak i rozmieszczenie struktur

Jeszcze teraz można złapać Lumencraft przed premierą za 89,99 zł na GoGu lub Steamie. Gra jest dostępna na PC. Zwiadowcy, za wiertła i po Lumen!

Dodaj komentarz