Medieval Dynasty kooperacja co-op

Już niebawem będziemy dzielić ognisko i trudy przetrwania z żywymi towarzyszami 

Symulator średniowiecznej osady jest dziełem Render Cube przy wsparciu ze strony Toplitz Productions. To bardzo prosta historia o młodzieńcu, który zdołał uciec przed wojną, ale kompletnie pozbawiony środków do życia musi zaadaptować się w nowym miejscu. Celem gry jest stworzenie autonomicznej osady i własnego rodu. Do prostych zadań to nie należy, ponieważ nasz bohater wszystkich niezbędnych umiejętności musi się dopiero nauczyć. Zbieranie surowców, budowanie domów, warsztatów, pozyskiwanie pożywienia i budowanie relacji z postaciami niezależnymi. Wszystko to należy do początkowych zadań gracza. Tak się składa, że już niedługo będziemy mogli stworzyć podobną społeczność wspólnie z innymi graczami. Już 7 grudnia 2023 wraz z innymi nowościami pojawi się kooperacja w Medieval Dynasty.

Tryb kooperacji do czterech osób to nie jedyny element jaki pojawi się w zapowiedzianej aktualizacji. Oto najważniejsze zmiany jakich można się spodziewać:

  • nowa mapa The Oxbow (Starorzecze) – będzie to obszar dostępny w obu trybach, solo i w co-opie. Odwiedzimy zupełnie nowe lokacje jak zaakcentowane z nazwy Piastovia i Ostoya, poznamy nowe historie i postacie. Na krótkiej prezentacji w oczy rzuca się słusznych rozmiarów gród i malownicze krajobrazy. 
  • W trybie kooperacji będzie można zagrać męską lub żeńską postacią. To bardzo istotna zmiana, ponieważ do tej pory grywalny był jedynie znany wszystkim młodzik.
  • Ostatnia rzecz to kreator postaci, który zawita do trybu kooperacji. Bardzo miły akcent pozwalający graczom wczuć się w swojego bohatera. 

Wiadomo, że 7 grudnia 2023 aktualizacja pojawi się na PC, a na konsolach PS5 i Xbox Series X|S zagramy na przełomie I i II kwartału 2024. Jeżeli ktoś jeszcze nie grał to warto śledzić rozwój gry na Steamie.