Be My Horde early access wczesny dostęp

Be My Horde od Polished Games niebawem otrzyma wczesny dostęp

Poznaj swą nową pracodawczynię, Morianę. To wysoko wykwalifikowana nekromantka, która akurat prowadzi nabór do swojej armii. Stawia tylko jeden warunek. Musisz być nieumarły, a dalej pójdzie już gładko. Tak według mnie powinien brzmieć opis nowej gry od polskiego studia Polished Games. To odwrócony bullet hell osadzony w świecie mrocznego fantasy i doprawiony garścią czarnego humoru. Sterujemy poczynaniami aroganckiej nekromantki, która walczy z ludzkością, a z martwych przeciwników tworzy własny legion truposzy. Be My Horde otrzyma niebawem wczesny dostęp, a zainteresowanym na przystawkę proponuję demo, które można ograć na Steamie. Ukradnie co najwyżej 10 minut cennego życia.

Gra już teraz zapowiada się smakowicie. Prosta, przyjemna dla oka oprawa graficzna połączona z pikantnymi komentarzami głównej bohaterki oraz rozkręcającej się w miarę postępu muzyki, która dodaje epickości walce, stanowi kompletne danie. Wspominałam, że to odwrócony bullet hell? Tutaj nie plujemy pociskami dookoła siebie. Przeciwnik sam dąży do konfrontacji, dzięki czemu mierzymy się z coraz silniejszymi grupami. Każdy poległy wróg to nowy rekrut dla nas. Zaczynamy od kruchych jak kurczaczki, żółciutkich chłopów z widłami. Z czasem dołączają wojownicy z toporami, rycerze, konnica itd. Nasza armia rośnie, apetyt Moriany również. 

Be My Horde nie uraczy nas paskiem życia. Stan zdrowia Moriany i jej armii ocenimy po ich wyglądzie. Jeśli nasza niepokorna nekromantka otrzyma obrażenia, to z czasem jej skóra zacznie znikać ujawniając szkielet. To samo dzieje się z hordą, poszczególni wojownicy wpierw wyglądają na sfatygowanych, a potem padają. To również pozwala nam ocenić jak armia poradzi sobie z kolejnym przeciwnikiem. Grze przyświeca idea easy to learn, hard to master. Polegniemy wiele razy, ale zawsze wrócimy silniejsi.

Ta pocieszna gierka ma się ukazać we wczesnym dostępie już 29 lutego 2024. Ograjcie demo, wrzućcie na listę życzeń i posłusznie czekajcie. Moriana nie akceptuje odmowy.