Zoria Age of Shattering termin premiery

Klimatyczne RPG Zoria: Age of Shattering dostało termin premiery. 

Tiny Trinket Games, odpowiedzialne za powstanie świata Zorii, to faktycznie drobny zespół. Nad grą pracuje trzech deweloperów, ale trzeba przyznać, że robią to z pasją. Ich dzieło to fantasy RPG z taktyczną walką turową, systemem budowania bazy i zarządzaniem drużyną. Dodajmy do tego barwny, otwarty świat pełen tajemnic i przepis na około 30 godzin przygody gotowy. Tak się składa, że Zoria: Age of Shattering dostała właśnie termin premiery. Twórcy wraz ze wspierającym Anshar Publishing podzielili się tą wiadomością na Steamie, gdzie również dostępne jest nadal demo

Jako dowódca musimy zapanować nad chaosem, który powstał w wyniku ataku plugawych sił. Do dyspozycji mamy klasy zasięgowe, na zwarcie oraz magiczne. Każda z nich posiada unikalne umiejętności i atuty. Znajomość możliwości swoich wojowników ma znaczący wpływ na powodzenie misji. Niektórzy członkowie drużyny są w stanie otworzyć przejścia, których normalnie byśmy nie znaleźli. Walka odbywa się w systemie turowym. Taktyka to podstawa, starcia są dynamiczne, a pozycje zajmowane przez naszą drużynę mają ogromne znaczenie. Jak się łatwo domyśleć, łucznik nie będzie efektywny w pierwszej linii, a frontalny atak na opancerzonego przeciwnika to nienajlepszy pomysł. Niewykorzystane szanse mogą się bardzo szybko zemścić. Zarządzanie drużyną to nie jedyne wyzwanie. Aby wzmocnić nasz potencjał militarny, musimy też ulepszać bazę oraz planować odpoczynki. Wojownicy po pewnym czasie odczuwają zmęczenie, a sprzęt się zużywa. W ramach nagrody, tudzież odskoczni, możemy wysyłać naszych dzielnych towarzyszy na samodzielne wyprawy. To pozwoli złapać dodatkowe doświadczenie i surowce.

Swój oddział do boju poprowadzimy już 7 marca 2024. Koszt to 24,99$, czyli około 100 zł. Grę można dodać do listy życzeń GOG lub Steam.