Path of Exile 2: Ngamakanui – teaser na podsycenie apetytu

Path of Exile 2 Ngamakanui teaser

Zwiastun Path of Exile 2 wszedł razem z drzwiami podczas Summer Game Fest 2023.

Od momentu pojawienia się pierwszych informacji na temat sequela Path of Exile w 2019 roku, Grinding Gear Games co jakiś czas dostarcza nam fragmenty postępów prac nad popularnym hack and slashem. Tym razem z przytupem zaznaczyli swoją obecność podczas Summer Game Fest 2023 udostępniając nowy zwiastun Path of Exile 2 – Ngamakanui. Jest to jednocześnie fragment rozgrywki, który zdradza nieco nowości w mechanikach. Wszystkie wydane do tej pory materiały o grze są dostępne na stronie oficjalnej.

Przede wszystkim utrzymano ciężki, mroczny klimat gry. Grafika zachwyca bogactwem detali i grą światła. Na prezentacji możemy zaobserwować dopracowane animacje ataków, płynne przejścia między poszczególnymi sekwencjami i nowy sposób unikania przeciwników – przewroty. Walka jest bardzo dynamiczna, a całość rozgrywki jest sowicie doprawiona klimatyczną ścieżką dźwiękową. Szczególnie efektowne jest pojawienie się na scenie bossa, który bez ceregieli przebija swoją masą całą ścianę budynku rozsypując ją w drzazgi. Biorąc pod uwagę scenerię i podtytuł filmu Ngamakanui, wnioskuję, że akcja rozgrywa się w wiosce plemienia Karui. Jeżeli ktoś orientuje się w lore, to już coś powinno świtać w głowie. To właśnie tam Queen Hyrri Ngamaku poprowadziła swój lud po odejściu Kaoma. Do domu.

Twórcy zapowiadają, że więcej szczegółów ujawnią podczas zbliżającego się wielkimi krokami ExileConu. Wydarzenie odbędzie się 28-30 lipca 2023 w Auckland. Wtedy również poznamy termin premiery bety. Dodatkowo GGG zaprezentuje Path of Exile: Mobile oraz zawartość kolejnej ligi, czyli aktualizację 3.22 do PoE. Jest na co czekać, a znając zamiłowanie twórców do swojej darmowej produkcji, raczej się nie zawiedziemy. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i stay sane, Exile.

Dodaj komentarz