Vampire Survivors DLC Emergency Meeting

Vampire Survivors dostanie DLC Emergency Meeting. To już trzeci dodatek, ale pierwszy we współpracy.

Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać Vampire Survivors. Ten barwny i pełen akcji bullet hell podbił Steama ponad 200 tysiącami pozytywnych recenzji. Gdy gra debiutowała w październiku 2022, nikt nie spodziewał się takiego sukcesu. Od tamtej pory ta solidnie doprawiona czosnkiem pozycja doczekała się dwóch dodatków: Tides of the Foscari oraz Legacy of the Moonspell. Twórcy chwalili się również, że w oparciu o ich grę ma powstać serial animowany. Tytuł jest nieustannie rozwijany ku zadowoleniu społeczności graczy. Nic więc dziwnego, że właśnie zapowiedziano DLC Emergency Meeting. To już trzecie rozszerzenie,  ale pierwsze tak nietypowe. Co w nim wyjątkowego? Otóż obecność postaci znanych nam z serii Among Us od studia Innersloth. Zaraz pewnie powiecie: ale co te dwie gry mają ze sobą wspólnego? Z pewnością humor, a jeżeli nie umiecie sobie zwizualizować jak to wszystko ma się łączyć, to polecam poniższy filmik.

Zawartość DLC, czyli – to będzie ten wampir?! 

Był już magiczny las, była inspiracja japońskimi klimatami, przyszła pora na kosmos. Czy tym razem nasi dzielni bohaterowie będą w stanie odnaleźć wampira? Tego nie wiem, ale na wszelki wypadek zaopatrzcie się w zapas czosnku. Dodatek zawiera:

  • 9 niegodnych zaufania grywalnych postaci: Załogant Dino, Inżynier Gino, Duch Lino, Zmiennokształtny Lino, Stróż Pin, Sabotażystka Rina, Naukowiec Mina i… Koń. 
  • 15 nowiutkich broni (w tym 7 ulepszonych)
  • nowa, ogromna mapa – szczegółowo odwzorowana placówka badawcza na Polus
  • nowa Przygoda
  • 6 nowych motywów muzycznych
  • 20 świeżutkich osiągnięć, ale tylko w grze (nie na Steamie).

DLC Emergency Meeting wyjdzie 18 grudnia 2023. Ma kosztować około 11 zł, to jak trzy, dorodne główki czosnku. Gra jest dostępna na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch (niedługo) oraz w wersji mobilnej (darmowa, tak tylko mówię).

Tryb Przygody w najnowszym patchu 1.8

Przy okazji, od dziś można zakosztować Vampire Survivors w innym wydaniu. Poczuć przygodę, wypuścić się samopas w nieznane w znanym już świecie. Czym w zasadzie są Przygody? Twórcy określają to jako mini-tryb fabularny, który jest mieszanką wszystkiego, co znamy z Wampirów. Można się zatem spodziewać, że będą to sesje z jakimiś specjalnymi modyfikatorami. Jak się do nich dobrać?

  • Potrzebny jest relikt Atlas Gate – zdobędziemy go w 7 minucie na Boss Rash. Po umówionym czasie pojawi się na środku mapy.
  • Za pozyskanie reliktu otrzymamy nowe osiągnięcie, ale tylko w grze (do listy osiągnięć Steam zostanie dodane z kolejnym patchem).
  • Otrzymamy dwie Przygody do podstawowej wersji gry.
  • Dostaniemy jedną Przygodę dla DLC Legacy of the Moonspell. Odblokuje się, gdy odwiedzimy raz Dairy Plant.

Pozostałe szczegóły są dostępne w oficjalnym ogłoszeniu od studia Poncle. W oczekiwaniu na nowe DLC możemy spokojnie sprawdzić jak prezentuje się nowy tryb. Nie ma to jak porcja czosnku w okresie grypowym. Co do powracających pytań o wampiry w grze, twórcy wypowiedzieli się tak:

At least as many as in the main game, if not more.

Poncle