Rain World Downpour DLC

Wyczekiwana, nowa zawartość zawitała do świata Rain World. Nieznane krainy, mieszkańcy i wiele innych.

Projekt Rain World, który trafił na Kickstartera w 2014 roku, doczekał się właśnie pierwszego, dużego rozszerzenia – Downpour. Za grę odpowiada Videocult w skromnym składzie: Joar Jakobsson (grafik oraz programista) i James Primate (kompozytor). Wspólnie wykreowali żyjący świat, w którym wcielamy się w przeuroczego ślimakota. Stworzenie to musi sobie poradzić w dosyć nieprzyjemnym środowisku. Żyje według cyklu regulowanego poprzez opady deszczu. Gdy jest sucho ugania się za pożywieniem i zwiedza świat. Nadchodząca ulewa to sygnał do szukania kryjówki, by z pełnym brzuchem przehibernować niebezpieczny okres. Ale uwaga, ślimakot to nie jedyne stworzenie żyjące według tych zasad. Na gracza czeka przebiegła fauna, która pociesznego stworka chętnie zamieni na kalorie. Gra na Steam ukazała się w 2017 roku dzięki wydawcy Akupara Games.  

Co przyniosła Ulewa?

Aktualizacja wnosi dużo nowej treści do rozgrywki. Przede wszystkim gatunek ślimakota wyewoluował aż pięć wariantów. Każdy z nich wyróżnia się wyglądem, historią oraz specjalnymi umiejętnościami:

  1. The Rivulet – woda nie jest mu straszna, porusza się w niej sprawniej oraz dłużej wytrzymuje bez powietrza.
  2. The Gourmand – ekspert kulinarny, który manipulowanie przedmiotami napotkanymi podczas wędrówki doprowadził do perfekcji.
  3. The Artificer – dziki wojownik wyspecjalizowany w pirotechnice i wybuchach.
  4. The Spearmaster – pozbawiony otworu gębowego wytwarza w ciele igły, które służą mu do walki i pozyskiwania pokarmu.
  5. The Saint – nie używa broni, zamiast tego operuje długim jęzorem by chwytać się oddalonych obiektów lub platform.

Ponadto, twórcy zadbali o wiele godzin ślimakociego żywota w nowych warunkach. Do dyspozycji oddano 10 regionów, niezbadane środowiska i zmienne warunki pogodowe. Ta mieszanka stanowi spore wyzwanie nawet dla weteranów. Oczywiście dla graczy zespołowych jest możliwość kooperacji lokalnej w stadzie do czterech osobników. Żądni przygód odkrywcy mogą spróbować sił w Expedition Mode, który wysyła gracza w losowe miejsce z wymagającym wyzwaniem do ukończenia. Jeśli poszukujemy odrobiny relaksu, nic prostszego, Safari Mode stoi otworem. Do akcji wkroczą również nieznani dotąd drapieżcy, których część możemy podziwiać na poniższym filmiku. 

To oczywiście nie wszystko, co oferuje nam nowa zawartość produkcji. Naprawiono mnóstwo błędów i do podstawowej wersji gry dodano wiele nowych zasobów dla graczy oraz modderów – za darmo.  

Rozszerzenie Rain World Downpour miało premierę 19 stycznia 2023 na PC. Jeszcze tylko do 2 lutego jest dostępne na Steam z 10% zniżką. Kto się pisze na przygody w deszczowym świecie ślimakota?

Dodaj komentarz