To już trzecia aktualizacja odkąd pojawiło się rozszerzenie Age of Sorcery.
Funcom pielęgnuje swoje dzieło jakim jest świat stworzony na podstawie opowiadań o niezłomnym barbarzyńcy. Jest to gra pełna bezpardonowej walki, niewolnictwa i nadprzyrodzonych sił. Na ten moment dostępne są dwie mapy: Ziemie Wygnańców oraz wyspa Siptah. W zeszłym roku twórcy rozszerzyli świat o czarnoksięstwo – magiczne moce, których wcześniej gracze nie mogli doświadczyć. Od tej pory podczas rozgrywki natrafiamy na eventy, którym możemy stawić czoła lub je ominąć. Dzięki pozytywnemu odzewowi ze strony fanów, doczekaliśmy się już Rozdziału III w Conan Exiles – Age of Sorcery, który wyjdzie 14 marca 2023.
Najciekawsze zmiany w Rozdziale III
Na ponad godzinnym filmie twórcy omawiają nową zawartość. Niepokojące zaćmienie to jedynie przedsmak tego, co czyha na Wygnańców. Oto najważniejsze elementy:
- Nowe podziemia z bossem – konfrontacja z Kurakiem jest nieunikniona, a bitwa jaką przyjdzie nam stoczyć ma być kulminacją Age of Sorcery.
- Golemy – to przełom jeżeli chodzi o towarzyszy. Dostępny będzie nowy surowiec – skrystalizowana Krew Królów Olbrzymów (tzw. krwawe kryształy). Okaże się niezbędna do tworzenia golemów, które będą wykonywać nasze polecenia, a nawet zbierać zasoby.
- Przerobiony system Podróży – zadania zostały kompletnie zmienione, a wypełnianie każdego etapu zostało opatrzone konkretną nagrodą. Dzięki takiej zmianie, ten element gry będzie atrakcyjniejszy.
- Wieża Mek-kamosesa – światło jakie wydobywa się z wieży ma przyciągać Wygnańców z różnych zakątków świata. Tam też dowiemy się od Mek-kamosesa jakie niebezpieczeństwo grozi wszystkiemu, co znamy.
- Nowy Karnet Bojowy i Bazar – tym razem na warsztat poszły klimaty turańskie. Do zdobycia lub kupienia będą nowe fragmenty budynków, bronie, pancerze oraz zwierzaki i wiele innych.
Golemy – milczący towarzysze
Golemy są niewątpliwie wyczekiwanym udogodnieniem, ponieważ do tej pory towarzysze służyli tylko za wojowników i rzemieślników. Wszelkie surowce gracze musieli pozyskiwać samodzielnie. Golem z pewnością nieco nas wyręczy, ale stworzenie takiego bytu nie jest proste. Musimy się tej sztuki nauczyć od Mistrza Rzeźbiarstwa Huanga (nieopodal wieży Mek-kamosesa lub obok Obozu Rozbitków na Wyspie Siptah). Twórcy udostępnili obszerne wyjaśnienie procesu wykuwania nowych pomocników. Poniżej najważniejsze aspekty:
- Istnieją dwa typy golema – zbieracz i wojownik.
- Głównym surowcem potrzebnym do budowy jest krwawy kryształ. Podstawowe wersje golema wykonamy z domieszką kamienia, a najpotężniejsze przy pomocy czystego krwawego kryształu. Materiał z jakiego wykujemy golema ma wpływ na jego statystyki.
- Broń w jaką opatrzymy golema ma znaczenie przy zbieraniu surowców. Przykładowo młot służy do pozyskiwania minerałów, a siekiera – drewna.
- Golemy się nie leczą – w efekcie otrzymane obrażenia prowadzą prosto do destrukcji kompana. Dla zrównoważenia twory te są bardziej odporne na ataki, a także dają dostęp do nowych możliwości w atutach Władzy.
- Każdy element golema tworzymy osobno: kończyny, korpus, głowę. Nie wszystkie są potrzebne by powołać go do życia, ale brak pewnych części uczyni go nieprzydatnym.
Za tydzień sprawdzimy co jeszcze czeka nas w dzikim uniwersum stworzonym przez Roberta E. Howarda. Krótko mówiąc, to ostatnie chwile by dokończyć obecny Karnet Bojowy i przygotować się na nowe wyzwania.