Spódniczka Ashley z Resident Evil 4 Remake nieustannie przyciąga uwagę graczy

resident evil 4 spódniczka

Ashley z Resident Evil 4 zburzyła czwartą ścianę osobom, które zaglądały jej pod spódniczkę.

Produkcja, w której wcielamy się w Leona S. Kennedy’ego, nie potrzebuje specjalnego przedstawienia, mimo tego postaram się wprowadzić niezaznajomionych w świat tego tytułu. W 2005 roku CAPCOM wydał popularną do dzisiaj grę akcji – Resident Evil 4. Mamy w niej możliwość spojrzenia na świat oczami agenta specjalnego. Protagonista, w omawianej części serii, zostaje wysłany do Hiszpanii, aby odbić córkę prezydenta Stanów Zjednoczonych Ashley Graham z ręki tajemniczej sekty. W trakcie rozgrywki często jest ona uciekającym celem, który musimy chronić za wszelką cenę. Podczas jednego etapu w Resident Evil 4 spódniczka bohaterki skupia na sobie znaczną uwagę graczy.

Odpowiedź twórców na niestosowne zachowanie graczy wobec Ashley Graham.

Świadomość społeczeństwa w kwestii szanowania i traktowania w równy sposób innych ludzi znacząco ewoluowała od 2005 roku. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości, jednakże już wtedy implementowano do gier różnego rodzaju reakcje na nieprzyzwoite zachowanie gracza. W Resident Evil 4 po próbach spojrzenia Ashley pod spódnicę, sam Leon komentuje, że gracz nie powinien się tak zachowywać. Natomiast w Remake’u nie pozostała żadna możliwość zajrzenia pod spódniczkę Ashley. Ówcześnie było to możliwe, kiedy Graham stała na szczycie drabiny lub czołgała się pod stolikiem chroniąc się przed wrogami. Co więcej zniknęły też fragmenty scenek przerywnikowych, podczas których w oryginale przez ułamek sekundy można było zobaczyć bieliznę bohaterki.

Resident Evil 4 jest grą docenianą zarówno przez wielu graczy jak i krytyków za wprowadzenie świeżego podejścia do horroru z rozgrywką w tle. Jednakże, mimo niezadowolenia poszczególnych jednostek, zaglądanie pod spódniczkę stanowi swoisty przejaw braku szacunku i z pewnością przekracza granice dobrego smaku. Jak powszechnie wiadomo naruszanie prywatności oraz godności innych osób jest niepodważalnie nieakceptowalnym zachowaniem w rzeczywistości. To dlaczego w świecie wirtualnym miałoby być to promowane lub uznawane jako pozytywny element rozgrywki?

Niezależnie od świata, w którym aktualnie przebywamy, powinniśmy wszystkich traktować w taki sposób, aby druga strona czuła się szanowana. Dlatego spódniczka Ashley nie powinna być miejscem, do którego gracz Resident Evil 4 będzie zaglądać, gdyż jest to nieodpowiednie zachowanie.

Dodaj komentarz