Niezwyciężony w wersji demo

Niezwyciężony na motywach powieści Stanisława Lema dostępny podczas LudoNarraConu 2023.

Starward Industries we współpracy z 11 bit studios dawkują kolejne informacje odnośnie gradaptacji na podstawie dzieła polskiego pisarza. Za sprawą krótkiej wersji demo The Invincible gracze mają możliwość nieco rozejrzeć się po powierzchni planety Regis III. Fragment możemy ograć podczas wydarzenia LudoNarraCon jeszcze do 11 maja, zatem zostało niewiele czasu. Gra jest utrzymana w klimatach hard sci-fi w rozgrywce pierwszoosobowej. Naszą futurystyczną przygodę przeżywamy jako astrobiolog Yasna, która budzi się z lekką amnezją gdzieś na obcej planecie. Celem głównym jest odnalezienie reszty załogi. W tym zadaniu pomoże nam jeden z uczestników wyprawy – astrogator Novik. Jednak to na nas spoczywać będzie brzemię dokonywania wyborów. Demo to około 20 minut eksploracji, jego próbkę można zobaczyć na materiale Alpha Beta Gamera.

Warto wspomnieć, że Starward Industries to polska firma, która w swoich szeregach ma weteranów. Są tam osoby, które pracowały przy produkcji takich gier jak Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077 czy Dying Light. Można zatem oczekiwać, że Niezwyciężony stanie się historią, która mocno zapadnie nam w pamięć. Podczas przygody dostaniemy do dyspozycji analogowe urządzenia: detektor i telemetr. Niepozorne, okażą się niezbędne w trakcie wyprawy w nieznane. Choć Regis III wygląda na niezamieszkałą planetę to natrafimy na różnej maści byty żywe lub mechaniczne. Graficznie świat jest z jednej strony barwny i szczegółowy, a z drugiej sprawia wrażenie pustego. Wprawne oko może dostrzec zostawione przez twórców smaczki, przykładowo paczkę papierosów Lemy

Jakich wyborów dokona gracz i komu zaufa? Jak daleko zaprowadzi nas ludzka ignorancja? Mamy nadzieję dowiedzieć się niebawem. Na pewno jest to dobry czas by sięgnąć po dzieło Stanisława Lema i poznać przezeń wykreowany świat. Możliwe, że dzięki temu będziemy w stanie lepiej zrozumieć grę i myśl przewodnią „nie wszędzie i nie wszystko jest dla nas”.

Premiera jest zapowiadana jeszcze na 2023 rok na PC, Xbox Series X|S oraz PS5. Warto dodać już teraz na listę życzeń GOG lub Steam.

Dodaj komentarz