The Long Dark część czwarta Buried Echoes

Hinterland Studio wypuściło nową aktualizację dla DLC Tales from the Far Territory.

Fani zimowych klimatów mogą szykować się na nową wyprawę. Co prawda za oknem śnieg stopniał, a temperatura nie zaróżowi nawet policzków, ale jest na to niezawodna rada. Hinterland Studio pochwaliło się 5 grudnia 2023 nowiutką aktualizacją do The Long Dark. Obejmuje ona płatny dodatek Tales from the Far Territory wypuszczony w grudniu 2022 roku. Znajdzie się też darmowa zawartość dla podstawowej wersji gry. Część czwarta historii nosi miano Buried Echoes. Szczegóły aktualizacji znajdziecie pod linkiem, a poniżej filmik z objaśnieniem.

Aktualizacja dla Tales from the Far Territory

Dla posiadaczy płatnego DLC przewidziano nowy region, ciąg dalszy historii i przedmioty. Najważniejsze:

  • The Zone of Contamination – zanieczyszczone tereny opuszczonej kopalni Langston. To kompleks budynków kopalnianych, domów mieszkalnych dla pracowników oraz dużo nowego, porzuconego ekwipunku. Obszar jest skażony, a dodatkowo możemy tam spotkać zatrute wilki. Są zdesperowane, porzucone przez stado i jeszcze bardziej niebezpieczne. Toksyczne miejsca łatwo zauważyć dzięki zielonkawym oparom. Trzeba poruszać się bardzo ostrożnie, ponieważ kontakt z tymi substancjami grozi zatruciem. Dodatkowo na uszkodzenia bardziej narażone jest nasze obuwie. Zaleca się znalezienie sprzętu ochronnego.
  • Maska ochronna – nowy przedmiot zapewniający ochronę przed zagrożeniem chemicznym. Przyda się zarówno na powierzchni jak i w tunelach kopalni. Trzeba bacznie zwracać uwagę na poziom filtra, a najlepiej zawsze mieć zapasowy.
  • Odzież ochronna – sama maska to za mało żeby uchronić się przed toksycznością otoczenia. W kompleksie znajdziemy też górniczą kurtkę, górnicze spodnie, obuwie odporne na chemikalia i kask ochronny.
  • Buried Echoes – to druga opowieść z DLC Tales from the Far Territory i jest kontynuacją poprzedniej o nazwie Signal Void. Aby móc zgłębić tajemnice górskich trzewi musimy wpierw ukończyć opowieść pierwszą. Buried Echoes jest przewidziane na około 5 godzin.
  • The Travois – nowy system transportowy, który opiera się na niewielkich noszach. Przedmiot jest możliwy do wykonania dzięki drzewkom, jeleniej skórze i jelitom. Pozwala na przenoszenie ze sobą większej ilości rzeczy. Oczywiście im więcej towaru, tym wolniej podróżujemy. Nie wszędzie uda nam się zabrać ze sobą nosze. 
  • Nowa ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Saschę Dikiciyana dla nowego regionu. 

Darmowy content do podstawki gry

Twórcy pomyśleli również o nowościach dla podstawowej wersji gry. Znajdziemy tam:

  • Szkorbut, czyli nową dolegliwość. Jeżeli planujemy długą podróż przez mroźną krainę, to od tej pory należy zwracać większą uwagę na zawartość witaminy C w pokarmie. Jej niedobory mogą mieć przykre konsekwencje.
  • Termos – dostępny w różnych kolorach i wzorach. Idealny do przechowywania gorących napojów i posiłków. Od razu zrobiło się cieplej, prawda?
  • Nowe animacje rozbierania zwierzyny z widoku pierwszoosobowego. Świeża lub zmrożona zdobycz wymaga użycia odpowiedniego narzędzia.
  • Koniec z gołymi rękami. W końcu doczekaliśmy się wizualizacji wyekwipowanych rękawiczek i animacji dłoni.

Mroźna przygoda w północnej Kanadzie czeka. Na wędrówkę można się wybrać dzięki PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.