The Thaumaturge termin premiery

XX-wieczną Warszawę odwiedzimy jeszcze pod koniec tego roku.

Jesteśmy coraz bliżej zanurzenia się w wir wydarzeń okupowanej stolicy. Fool’s Theory we współpracy z 11 bit studios pozwalają posmakować graczom demo, które aktualnie jest dostępne na Steam z okazji znanego już Festiwalu Next. Zagrać możemy między 9 a 16 października. Obejmuje ono cały prolog wprowadzający w perypetie głównego bohatera. To jednak nie koniec atrakcji, bo jednocześnie ukazał się nowy zwiastun z rozgrywką. Możemy dzięki niemu podziwiać możliwości, jakie oferuje to izometryczne RPG w klimatach horroru z ciekawym systemem turowej walki. I wisienka na torcie, czyli informacja, na którą wszyscy czekaliśmy – podano termin premiery dla The Thaumaturge.

Wiktor Szulski, główny bohater, powraca w rodzinne strony. Wiele się wydarzyło podczas jego nieobecności. Dzięki korespondencji jaką prowadził z Ligią, jego siostrą, to co zastanie na miejscu nie będzie kompletnym zaskoczeniem. Warszawa nie jest już taka sama. Ludzie są niespokojni, na ulicach panoszy się bandytyzm potęgowany konfliktami interesów wielokulturowej społeczności. Wiktor ma jednak pewną przewagę. Posiada wyjątkową umiejętność poskramiania Salutorów – ezoterycznych istot, demonów, które wpływają na ludzkie zachowania. Czy taumaturgia okaże się być dla Wiktora darem czy przekleństwem? Wszystko zależy od wyborów gracza.

Podczas rozgrywki, w miarę zdobywania doświadczenia będziemy rozwijać umiejętności zarówno Wiktora jak i Salutorów. Pod naszym wpływem będzie kilka tych niebezpiecznych bytów. Każdy Salutor posiada unikalne cechy, którymi musimy mądrze dysponować, aby osiągnąć pożądane cele. Będą nas wspierać nie tylko w walce. Ostrożnie, poczucie siły i władzy może być złudne. Granica między kontrolą, a szaleństwem bywa bardzo cienka. Rodzinne tajemnice, polityczne układy, śledztwa, a przede wszystkim okiełznanie demonów – taumaturg nie ma lekkiego życia.

Gra zmierza na PC już 5 grudnia 2023, a na konsole Xbox Series X|S oraz PlayStation 5 dopiero z początkiem 2024 roku. To idealny moment, by przetestować dostępną zawartość i dodać The Thaumaturge do listy życzeń GOG lub Steam.