Serum wczesny dostęp

Serum otrzyma Wczesny Dostęp jeszcze w maju. Lepiej przygotować zapas zielonych fiolek.

Tajemnicza wyspa, wściekle zielona substancja, zmutowani mieszkańcy i cenny czas, który trzeba poświęcić, by ocalić życie i rozwikłać zagadkę. Oto nowa gra survivalowa pełna akcji, mrocznych i niebezpiecznych miejsc oraz przeciwników, którzy są pod wpływem tej samej zielonej cieczy co gracz. Serum od Game Island i wydawcy Toplitz Productions otrzyma Wczesny Dostęp jeszcze w maju. Całkiem niedawno miałam przyjemność zagrać w demo, które dobitnie pokazało jak ważną rolę w grze odgrywa efektywne zarządzanie czasem. Liczy się dosłownie każda sekunda. Poniżej oficjalny zwiastun Serum. 

Mroczna wyspa pełna tajemnic

Fani gier opartych na przetrwaniu powinni znaleźć tu coś dla siebie. Trafiamy na dziwną wyspę i szybko okazuje się, że w naszym ciele znajduje się wszczep z zegarem odliczającym czas… do naszej śmierci. Aby przedłużyć sobie życie musimy nieustannie poszukiwać składników, które pozwolą wytworzyć tytułowe Serum. Gracz jest zdany praktycznie tylko na siebie oraz wskazówki pozostawione przez innych, którzy nie trafili z biurem podróży na wakacje. 

Na przetrwanie składa się kilka elementów:

  • zróżnicowane formuły Serum – ten podejrzany, zielony specyfik służy nie tylko podtrzymaniu nas przy życiu. Jego różne warianty mogą nas również czasowo wzmocnić, by dać przewagę nad zmutowanymi i niegościnnymi mieszkańcami wyspy. Uwaga z eksperymentami, mogą się trafić efekty uboczne.
  • typowy survival – polowanie, zbieranie, wytwarzanie, a nawet uprawa roślin. Wszystko odbywa się w biegu. Czas kurczy się nieubłaganie i jedyną szansą są specjalne stacje z Serum lub zapas fiolek, które możemy wytworzyć przy odpowiednim stanowisku w bazie. 
  • eksploracja i środowisko – wyspa jest podzielona na kilka biomów. Zamieszkują je różne stworzenia, które jak się okazuje, też są pod wpływem Serum. Co takiego wydarzyło się w tym miejscu? Jeżeli gracz chce znaleźć sposób ucieczki, musi szukać wskazówek i przetrząsać każdy skrawek tej przeklętej ziemi. 

Serum powstało na silniku Unreal Engine 5 i zmierza ekskluzywnie na platformę Steam. Premiera Wczesnego Dostępu ma się odbyć 23 maja 2024