Vampire Survivors prezentuje gameplay z co-opa i rozdaje karty

Vampire Survivors w kooperacji z kartami

Poncle prężnie pracuje nad najbliższą dużą aktualizacją, ale nie zapomina o drobiazgach dla fanów.

Kilka dni temu na Steamie pojawił się wpis twórców Vampire Survivors zawierający film, który pokazuje pierwszy gameplay z co-opa kanapowego. O tym, że taki tryb trafi do gry wspominałam już pod koniec czerwca. Tym razem Poncle dostarczyło więcej informacji, a przy okazji z relacji zamieszczonej przez IGN można wywnioskować, jak praktycznie będzie przebiegać rozgrywka ze znajomymi. Przede wszystkim zapowiada się kompletny chaos. Niby na starcie każda postać ma swój unikalny kolor znacznika, ale gdy tylko gracze ruszają do boju ułatwienie znika. Mogę się tylko domyślać, ile razy przyjdzie mi patrzeć na inną postać niż moja w ferworze walki. Przypominam, że aktualizacja pojawi się już 17 sierpnia 2023.

Tak jak zapowiadano, zdobywane doświadczenie jest wspólne. Postacie zdobywają poziom po kolei i wybierają przedmiot do awansowania. Wygląda na to, że tak samo jak nie da się dublować postaci, tak i dostępnych broni. Podczas rozgrywki biegamy na jednym ekranie, a nasza mobilność jest ograniczona odległością od innych towarzyszy. Jeżeli któryś gracz padnie, zapada w niewieczny sen w swej kolorowej trumnie i po określonym czasie wraca do gry. Odradzanie się działa tak długo jak choć jedna postać pozostaje żywa. W przypadku skrzynek z ulepszeniami, które wypadają z bossów, gra losuje komu przydzieli upgrade. W zależności od ilości graczy, zmienia się liczba broni na osobę, np. cztery osoby mają po dwie umiejętności na postać. To powinno zabezpieczyć komputery i konsole przed nadmierną ilością efektów.

Nowy przedmiot, tzw. Friendship Amulet pozwala ulepszyć wszystkim graczom losową umiejętność. Można wybrać to, albo coś tylko dla siebie, by wywołać falę oburzenia współtowarzyszy.

Karty kolekcjonerskie i nowy silnik

Doczekaliśmy się też kompletu Przedmiotów Społeczności na Steamie. To, obok osiągnięć, kolejna drobnostka, która cieszy fanów. Do odblokowania mamy:

  • 5 wymiennych kart kolekcjonerskich (ich grafiki stanowią skrawek większej całości, warto kliknąć żeby powiększyć i sprawdzić, co też twórcy wymyślili)
  • 6 odznak
  • 5 emotek
  • 3 tła profilu

Warto wspomnieć, że wraz ze zbliżającą się, darmową aktualizacją gra przejdzie na nowy silnik. Studio Poncle poinformowało, że kończy już testowanie i gra będzie działać o wiele płynniej. Czekam z niecierpliwością, bo momentami ilość efektów i mobów na ekranie potrafi wywołać spore spadki FPS. Nie odbiera to ogólnej radości z zabawy, ale nigdy nie wiadomo, kiedy rozgrywka przyspieszy i wpakuje nas na minę. 

Również w sierpniu będzie miał miejsce pierwszy event społeczności, który odbędzie się w Londynie. Wejściówki będą darmowe, jednak ich ilość ograniczona. Na odwiedzających czekać będą atrakcje, w tym “zaskakujące przekąski”. Nie wiem dlaczego, ale od razu na myśl przychodzi mi coś z czosnkiem? Twórcy wampirzej gry bez wampirów są mocno skoncentrowani na przygotowaniach.

Dodaj komentarz