Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zwiastun

Ujawniono również, kto pracuje nad tytułem. Jest płomyk nadziei. 

Niełatwe jest życie wampirów. Od 2019 roku, kiedy pojawiła się pierwsza zapowiedź drugiej odsłony Bloodlines, wydarzyło się wiele. Początkowo gra była tworzona przez Hardsuit Labs, które miało już doświadczenie przy m.in. Killing Floor 2 oraz Blacklight: Retribution. Niestety prace nad produkcją zawisły pod znakiem zapytania, gdy Paradox Interactive ogłosił na początku 2021 roku, że Hardsuit Labs nie odpowiada już za sequel. Przez dwa ostatnie lata spekulowano kto i czy w ogóle pracuje nad horrorem. Kilka dni temu fani otrzymali nowy zwiastun, który pokazuje na jakim etapie jest obecnie Bloodlines 2. 

Nowa odsłona Vampire: The Masquerade pozwoli wcielić się nam w wiekowego wampira, który dopiero co się przebudził. Można oczekiwać, że jako Starszy będzie można solidnie namieszać w mieście. Akcja ma się rozgrywać w Seattle, w którym o wpływy będą walczyć trzy frakcje. Zwiastun prezentuje wampirze umiejętności, a sama walka sprawia wrażenie dynamicznej. To dopiero post-alpha, zatem ciężko na tym etapie wyrokować, co zobaczymy w fazie końcowej.

Dowiedzieliśmy się też kto czuwa nad produkcją. Jest to brytyjskie studio The Chinese Room. Ich dorobek to m.in. wielokrotnie nagradzane Dear Esther i Amnesia: A Machine for Pigs. Zdają się podchodzić bardzo optymistycznie do projektu. Widać, że mają pomysły. Pozostaje trzymać kciuki za efekty.

Bloodlines 2 wstępnie ma się ukazać na jesieni przyszłego roku. Planowana jest wersja na PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Warto już teraz dopisać do listy życzeń GOG lub Steam.