Dark Envoy termin premiery data

Kolejny polski akcent na Gamescomie 2023. Dark Envoy otrzymał termin premiery.

Coraz więcej ciekawych tytułów zapowiada się na tegoroczną jesień. Dodam, że wiele to rodzime produkcje, co niezmiernie cieszy. Gamescom 2023 przyniósł świeżutki zwiastun Dark Envoy, a z nim termin premiery. To przyjemny wizualnie indyk, w którym dark fantasy ściera się ze steampunkiem w taktycznej walce z elementami RPG i RTS. Za tą wybuchową mieszankę odpowiada Event Horizon, twórcy Tower of Time, które zostało dobrze przyjęte na Steamie. W grze wcielamy się w rodzeństwo, które wyrusza w podróż aby poznać swoje przeznaczenie. Malakai i Kaela spotkają na swojej drodze potencjalnych sojuszników i tabuny wrogów. Od naszych decyzji będą zależeć ich dalsze losy, a wybory mają nie być takie oczywiste. Jedną z głównych zalet będzie bogata fabuła. Tytuł podda również testom kreatywność i uważność gracza. Swoich sił w pełnej wersji możemy spróbować już 24 października 2023, a od wczoraj na Steamie dostępne jest demo.

Bardzo ciekawie prezentuje się sama walka, ponieważ korzysta z taktycznych elementów RTS. Gra pozwoli nam na zwolnienie czasu lub zatrzymanie go, aby lepiej dopasować się do dynamicznie zmieniających się warunków podczas starcia. To daje nowe możliwości jak choćby uniknięcie ataku obszarowego lub przegrupowanie drużyny. Szczególnie uwagę przykuwa “rysowanie zaklęć”. Wróg jest rozproszony? Nic prostszego, wystarczy nakreślić zygzak, który sięgnie każdego, a uwolniona magia zrobi swoje. Wygląda to efektownie i świeżo, jeżeli chodzi o używanie czarów w tego typu grach.

Klasy i specjalizacje

Żądne przygód rodzeństwo może wybierać spośród 4 klas i 12 specjalizacji. Są to:

  • Adept – posługuje się magią, operuje ogniem i lodem, zadaje ogromne obrażenia obszarowe
  • Inżynier – specjalista od technologii, dobrze rozumie się z elektrycznością, przywołuje mechanicznych pomocników i uwielbia gadżety
  • Wojownik – żywa tarcza i miażdżąca wrogów siła, magia ziemi nie jest mu obca, idealny na pierwszą linię
  • Łowca – świetny na dystans, zadaje potworne obrażenia pojedynczym celom, mobilny specjalista od pułapek

Może nie jest to imponujący wachlarz możliwości w porównaniu z innymi tego typu produkcjami, ale czasami lepiej postawić na jakość, a nie ilość. Poszczególne drzewka są czytelne i dają spore pole do rozwoju postaci.

Mrocznego Wysłannika dopadniemy na PC dzięki GOG lub Steam. Co bardzo cieszy, możemy zagrać solo lub w duecie, dzięki trybowi kooperacji. Na razie nic nie wiadomo o ewentualnych wersjach na inne platformy.