Wcześniejszy termin premiery Baldur’s Gate III

Baldur's Gate 3 premiera

Ku zdziwieniu graczy przyspieszono zapowiedzianą wcześniej premierę Baldur’s Gate III.

Nie da się ukryć, że przesunięcie finalnej publikacji gry, nawet dla niedzielnego gracza, nie jest czymś zaskakującym. Szczególnie, kiedy przypomnimy sobie trzykrotne przesunięcia Cyberpunka 2077 w ciągu jednego roku. Jednakże Larian Studios postanowiło przełamać ten schemat i zrobiło coś niespodziewanego. Mianowicie premiera Baldur’s Gate III została przesunięta, a właściwie cofnięta o kilka tygodni. Dzięki temu pecetowcy już 3 sierpnia będą mogli przejść przez Wrota Baldura.

Jednak czym tak naprawdę jest Baldur’s Gate III i czy rzeczywiście warto cieszyć się wcześniejszą możliwością zakupu gry?

Baldur’s Gate III zapowiadana jest jako jedna z bardziej epickich gier fabularnych z gatunku RPG. Osadzono ją w świecie Dungeons & Dragons, które Larian Studios wykorzystało do stworzenia magicznej krainy – Forgotten Realms. Dzięki temu zaoferowano graczom genialne środowisko do eksploracji w poszukiwaniu zadań. Jednakże czym byłby bogaty świat bez postaci, którą można go zwiedzać? W Baldur’s Gate III tworzenie, a w następstwie rozwijanie własnego bohatera jest fundamentalnym etapem rozgrywki. Produkcja oferuje różnorodny, lecz jednocześnie niezwykle istotny wybór spośród kilkunastu klas oraz ras, bowiem każda z nich posiada własny zestaw umiejętności i czarów. Baldur’s Gate 3 to niesamowita podróż w świat fantazji, pełna zagadek, potworów i niebezpieczeństw.

Rozwój Baldur’s Gate III to trwający niemal sześć lat proces, podczas którego 120 osobowy zespół stworzył Divinity: Original Sin 2. Prace nad tym projektem trwały 3 lata. Natomiast w tym momencie ekipa rozrosła się do ponad 400 osób. Niesamowita podróż po świecie fantazji wypełnionym zagadkami, potworami oraz innymi niebezpieczeństwami wyjątkowo przypadła graczom do gustu. Od udostępnienia produkcji w wersji Early Access do zainteresowanych dołączyły prawie 2 miliony osób. Z tego względu finalna wersja otrzymywała nieustanny feedback, dzięki któremu usprawniono ją do takiego poziomu, że sami twórcy przyznali, iż przewyższyła ona wcześniejsze gry RPG tego studia.

Zawartość Baldur’s Gate III w liczbach:

  1. 11 różnych ras z 31 podrasami.
  2. 12 klas z 46 podklasami.
  3. 600 czarów (nie licząc ich ulepszeń).
  4. 308 pasywnych umiejętności.

Dodaj komentarz