The Invincible 11 faktów o grze

Retrofuturystyczna przygodówka inspirowana wizją Stanisława Lema nie powiedziała ostatniego słowa. Nowy zwiastun prezentuje kilka ciekawostek.

The Invincible miało swoją premierę 6 listopada 2023. Ponieważ nie jest to tytuł z kategorii AAA to możliwe, że część z Was jeszcze o tej grze nie słyszała. Twórcy ze studia Starward Industries wspierani przez 11 bit studios nie ustają jednak w promowaniu swojego pierwszego dzieła. Nawet pomimo niezbyt udanej sprzedaży, o której rozpisywały się portale gamingowe. Wielu graczy opisuje ten tytuł jako “Firewatch w kosmosie” oraz symulator chodzenia. Recenzje na Steamie pokazują jednak, że ten atompunkowy twór oparty na prozie Stanisława Lema jest godny uwagi. Chcecie wiedzieć więcej? Zachęcam do obejrzenia krótkiego zwiastuna, który prezentuje 11 faktów o The Invincible.

W grze wcielamy się w członkinię ekspedycji badawczej – astrobiolożkę Yasnę. Świat i fabułę oparto na cenionej książce sci-fi Stanisława Lema “Niezwyciężony”. Jest to pozycja z 1964 roku, zatem wizja kosmicznych podróży i wykorzystywanego sprzętu mocno odbiega od współczesnych możliwości. Studio Starwad Industries zrobiło mocny ukłon w kierunku twórczości polskiego autora. Oprawę graficzną wzorowano na jednej z okładek książki. Dodatkowo na wyposażeniu ekspedycji znajdują się popularne dla atompunkowych klimatów urządzenia analogowe. Sporo informacji twórcy udostępnili jeszcze przed premierą gry w obszernej sesji Q&A. Gracze otrzymują możliwość rozwiązania tajemnicy jednej, niezamieszkałej przez ludzkość planety – Regis III. Jej powierzchnia choć pozornie pozbawiona życia i sprawiająca wrażenie ogromnego pustkowia, jest bardzo zróżnicowana. Krajobrazy zmieniają się, od piaszczystych obszarów po malownicze kaniony i niezdobyte góry. Jako Yasna eksplorujemy ten świat przeważnie samotnie i to na nas spoczywa ciężar podejmowanych decyzji. Pamiętajcie myśl przewodnią “nie wszystko i nie wszędzie jest dla nas“.

Jeżeli jeszcze nie jesteście przekonani czy warto sięgnąć po ten tytuł, to twórcy przygotowali specjalną promocję. Aż do 4 stycznia The Invincible jest dostępny z 20% zniżką na Steamie. Istnieje też wersja w zestawie “Frostpunk x The Invincible”, dzięki której można upiec dwie pieczenie naraz.