Alaskan Road Truckers termin premiery

Road Studio docisnęło nieco gazu by ucieszyć fanów bliskim terminem premiery.

Na tegorocznym Gamescomie pojawiło się kilka polskich akcentów. Oto jeden z nich. Jeszcze w lipcu pisałyśmy o rosnącej w siłę konkurencji dla symulatorów ciężarówek od SCS Software. Nasze rodzime Road Studio S.A., wspierane przez również polskie Movie Games S.A. oraz Green Man Gaming Publishing, kończy właśnie prace nad nowym tytułem. W produkcji tej wcielimy się w kierowcę, który wykonuje zlecenia na obszarze kapryśnej Alaski. Jest to zatem więcej niż tylko kierowanie ciężarówką. Podczas trasy będą czekać na nas wyzwania: zmienne warunki pogodowe, nieoczekiwane utrudnienia np. powalone drzewa, kończące się zapasy, konieczność zatankowania, konserwacje i naprawy pojazdu, itd. To jednak nie wszystko, ponieważ jako szef firmy transportowej musimy zadbać również o bazę oraz flotę. Ma to być prawdziwy symulator życia kierowcy, a nie tylko ciężarówki. Jako termin premiery Alaskan Road Truckers podano 18 października 2023

Dla podkręcenia ekscytacji polecam poniższy materiał, który twórcy udostępnili ledwie kilka dni temu. Możemy tam zobaczyć dzikie krajobrazy Alaski, warunki pogodowe jakie mogą nas niejednokrotnie zaskoczyć i gameplay. Nasz dzielny kierowca, tak jak jego maszyna, również potrzebuje paliwa. Tankowanie nie będzie zatem jedyną czynnością podejmowaną na stacji, musimy też zadbać o prowiant dla siebie. Kawka na wynos dzisiaj towarzyszy nam… Co jest godne uwagi to fakt, że wszelkie czynności podejmujemy manualnie. Włączanie wycieraczek w kabinie to rzeczywisty ruch ręki kierowcy. Tankowanie, podczepianie ładunków, picie kawy – oto prawdziwy symulator zawodowego kierowcy!

Alaskę pozwiedzamy na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Warto też zajrzeć na oficjalną stronę twórców. Produkcję przewidziano tylko w trybie dla pojedynczego gracza.