Alaskan Road Truckers gameplay

Wielbicieli symulacji, w których główną rolę odgrywa ciągnik siodłowy, z pewnością ucieszy zaprezentowany gameplay Alaskan Road Truckers.

Co prawda premierę zaplanowano na jesień 2023 roku, ale już w połowie czerwca Road Studio udostępniło trailer z najważniejszymi elementami rozgrywki. Dzięki temu otrzymaliśmy zapowiedź emocjonującej przygody, w trakcie której doświadczymy niezapomnianych chwil za kierownicą ciągnika siodłowego. Bowiem twórcy ze swojej strony zapewniają kierowcom niesamowitą podróż przez dzikie tereny Alaski. Gameplay Alaskan Road Truckers przenosi do serca niegościnnego krajobrazu największego stanu Ameryki. Gracze poznają wyzwania, z jakimi na co dzień borykają się prawdziwi posiadacze ciężarówek w tym regionie. Występują tam górzyste tereny, które wywołują częstsze zmiany warunków pogodowych, a co za tym idzie trudno przejezdne drogi.

Rozpoczynając przygodę z Alaskan Road Trucker przestaniemy być zwykłymi graczami. Mianowicie staniemy się kierowcą ciągnika siodłowego, który będzie podejmować się różnorodnych zleceń do izolowanych i często odległych od siebie miast Alaski. Przemierzanie niebezpiecznych szlaków, stawianie czoła nieprzewidywalnej naturze, a nawet pokonywanie własnych limitów zostanie elementem naszej codzienności. Jednakże nie samymi wyzwaniami człowiek żyje. Produkcja oferuje również dosyć realistyczną oprawę wizualną oddającą unikalny charakter stanu. Road Studio zadbało o wierne odwzorowanie krajobrazów, dynamiczną zmianę pogody oraz jej wpływ na warunki drogowe.

Co tak naprawdę wyróżnia tę grę spośród dostępnej na rynku konkurencji?

Realna rywalizacja pomiędzy studiami nie jest jeszcze możliwa ze względu na doświadczenie SCS Software, co uwidacznia ostatnio omówione rozszerzenie mapowe. Jednakże Alaskan Road Truckers wprowadził na salony pewien powiew świeżości. Kluczową zmianą jest możliwość wyjścia z ciągnika siodłowego. Mimo tego, że od lat w ustawieniach sterowania ETSa oraz ATSa znajdują się opcje odpowiedzialne za chodzenie, a nawet bieganie, to do tej pory nie doczekaliśmy się ich wykorzystania. Następną znaczącą różnicę zauważymy od razu po wejściu do naszej ciężarówki. Mianowicie możemy dotykać poszczególnych przycisków odpowiedzialnych za np. włączenie radia czy zmianę temperatury w kabinie.

Co więcej, na trailerze widać, że możemy udać się na posłanie, które w przypadku produkcji czeskiego studia możemy jedynie oglądać przez ramię. Dodatkowym wyróżnieniem jest realne prowadzenie firmy. W końcu zakupione garaże oraz zatrudnieni pracownicy będą kimś więcej niż figurantami zapewniającymi graczowi stały dochód. Do tego należy dodać samodzielne tankowanie, podstawową obróbkę żywności w mikrofalówce i robienie zakupów. Czy, pomimo wskazanych trosk życia codziennego, twórcom gry uda się spełnić obietnicę o tym, iż każda podróż to niepowtarzalne doświadczenie? Cóż, myślę, że tylko wystarczająco odważni i sprawni za kółkiem kierowcy będą mogli to sprawdzić.

Dodaj komentarz