BEAST wczesny dostęp

False Prophet zapowiedziało wczesny dostęp dla BEAST

Ciężko utrzymać Bestię w ryzach. Jeszcze niedawno woziła się po świecie, niecały miesiąc temu zagościła nawet w Tokyo. Wtedy poznaliśmy drugą grywalną postać i antagonistę za razem – księcia Nikolaia. Tym razem warszawskie studio False Prophet z dumą ujawniło, że BEAST dostanie wczesny dostęp dosłownie na dniach. To świetna wiadomość dla wciąż rosnącego grona fanów tej izometrycznej strategii turowej w klimatach horroru. Na smaczek gracze otrzymali nowy, krótki zwiastun. 

Twórcy zaznaczają, że gra to nadal wczesna Alpha, zatem ilość błędów i problemów będzie spora. Dlatego też zdecydowano, by społeczność mogła dopomóc w wyłapaniu niedociągnięć. To również świetna okazja, by wpłynąć na ostateczny, końcowy build. Kilka najistotniejszych informacji w kwestii Early Accessu:

  • BEAST będzie regularnie otrzymywać aktualizacje i nową zawartość, nie wiadomo jeszcze jednak z jaką częstotliwością
  • koszt jest przewidywany na około 40 euro
  • gra jest rozbita na trzy akty, jednak ostatni poznamy dopiero w pełnej wersji
  • save z wczesnego dostępu nie przejdzie do pełnej wersji (podobnie jak to miało miejsce w Baldur’s Gate 3)
  • na początek otrzymamy dostęp do 20 misji, 2 głównych bohaterów, 7 klas przeciwników, 11 typów przeciwników oraz 40 typów broni
  • tylko podczas trwania EA będzie dostępna wersja Loyal Edition, w skład której wejdzie: gra, digital artbook, tapety, unikalna broń, skórki wyposażenia oraz soundtrack
  • przygotowano również program dla content creatorów, do którego można się już zapisywać.

Wczesny dostęp wystartuje 25 października 2023. Gra jest póki co przewidziana na PC oraz ma być kompatybilna ze Steam Deckiem. Premiera Bestii jest przewidywana na 2024 rok. Kto jeszcze nie dodał tytułu na listę życzeń Steam niech nie zwleka.