BEAST Książę Nikolai antagonista grywalna postać

False Prophet zabrało Księcia Nikolaia jako grywalną postać na pokazy w Japonii.

Całkiem niedawno gracze otrzymali pierwszą próbkę możliwości jakie oferuje BEAST, a było to podczas Fear Fest 2023. Poznaliśmy tam głównego bohatera targanego traumatycznymi doświadczeniami. Anton Sabbados, weteran wojenny, powraca do swego domu, by przekonać się, że stracił podczas wojny wszystko. Jedyne co potrafi to wojaczka, dlatego staje się oddanym żołnierzem Króla Luriusa. Tenże król prowadzi jednak większą intrygę, a jednym z jej elementów jest Książę Nikolai – antagonista w BEAST. Poniższy zwiastun ukazał się na Tokyo Games Show 2023, które odbyło się 21-24 września i przybliża nam drugą grywalną postać. Dane nam będzie poznać fabułę gry z dwóch różnych perspektyw.

Książę Nikolai został za młodu uwięziony, adoptowany i wychowany na następcę tronu przez Króla Luriusa. Jaki cel temu przyświecał? Dowiemy się w trakcie rozgrywki. Pewnym jest to, że każda z postaci ma swoje własne motywacje, które bardzo często kolidują z zamiarami pozostałych. Anton wykonuje polecenia Luriusa, natomiast Nikolai ma własne plany, które mocno rozmijają się z zamysłami przybranego ojca. Który z nich okaże się być prawdziwą Bestią?

Z opisu pod zwiastunem możemy się dowiedzieć, że Nikolai jest Księciem Zakarpacia, czyli dzisiejszych terenów Ukrainy. Podobno region ten słynie z rzadkiej roślinności, a w tym z narcyzów. Wychowany na królewskim dworze młodzieniec ma z pewnością wiele wspólnego ze wspomnianym kwiatem. Jestem ciekawa jak twórcy wykorzystają ten burzliwy historycznie obszar.

Warto też zwrócić uwagę na stangreta, którym Książę Nikolai wyraźnie pomiata – Igora. Czy i jaką rolę odegra ta niepozorna postać? Dowiemy się już wkrótce, jak zapowiadają twórcy na discordzie społeczności. W oczekiwaniu na więcej szczegółów o izometrycznym horrorze BEAST warto dodać go sobie na listę życzeń Steama.