Dark and Darker czwarta edycja playtestów

Studio IRONMACE udostępni po raz kolejny demo Dark and Darker. To już czwarta otwarta edycja playtestów.

Już dziś mamy okazję wziąć udział w czwartej edycji otwartych testów Dark and Darker. Rozpoczną się o godzinie 13:00 i potrwają do 13 lutego (czyli przez cały okres trwania Festiwalu Steam Next). Ten wciągający dungeon crawler w klimatach fantasy zyskał wielu sympatyków już podczas poprzednich testów. Twórcy gry zaprezentowali pod koniec stycznia zagadkę, którą udało się rozszyfrować społeczności graczy. Rozwiązaniem była wskazówka w postaci Trolla, który okazuje się być bossem obecnej mapy. Choć Studio IRONMACE miało niecałe cztery tygodnie na pracę nad swoim tytułem po ostatnich testach, to nie powinno nam przez to zabraknąć rozrywki. Tym bardziej, że na ruszt wzięto tryb solo.

Czwarte testy lochów

Czego możemy się spodziewać tym razem? Twórcy udzielili wielu wskazówek na niedawnej sesji Q&A. Najciekawsze i najważniejsze z nich to:

  • Magia ma być potężna, ale na razie nie działa tak jak planowali to twórcy – będą zmiany w klasie czarodzieja.
  • Bazowe statystyki kleryka zostaną poprawione.
  • Tym razem otrzymamy eksperymentalną mapę dla graczy solo. Będzie to jaskinia z Trollem na końcu. Jeżeli pomysł się nie przyjmie, mapa może zostać wycofana w połowie playtestów i wrócimy do znanej zabawy. 
  • Ponieważ poprzednie bossy były mniejszym wyzwaniem dla klas zasięgowych, Troll ma być lepszym doświadczeniem w zwarciu. W przyszłości bossy mogą posiadać weakspoty, które będzie można wykorzystać tylko w walce wręcz.
  • Dark and Darker może ukazać się we wczesnym dostępie w kwietniu/maju 2023.
  • Otrzymamy czat głosowy w grze, który będzie można wyłączyć.
  • Możliwe, że w przyszłości pojawi się klasa barda.
  • Twórcy pracują nad systemem karmy – jeśli podczas rozgrywki zabijemy zbyt wielu sojuszników, będzie to widoczne dla innych graczy i utrudni nam szukanie drużyny.

Oczywiście to nie wszystko. Czeka na nas jeszcze kilka niespodzianek. Od informacji zwrotnej jaką otrzymają twórcy zależą dalsze plany rozwoju produkcji. Gra jest obecnie dostępna tylko na PC. Kto jeszcze tego nie zrobił, niech w te pędy dodaje Dark and Darker do listy życzeń Steam. Przygoda, bogactwa i strzegący ich Troll już czekają na śmiałków!

Dodaj komentarz