Dark and Darker ruszyło – jest premiera wczesnego dostępu!

Dark and Darker Early Access premiera

Piekło zamarzło, IRONMACE ponownie zaskakuje – wypuszczono grę w Early Accessie.

Wszystko wydarzyło się nagle 7 sierpnia 2023. Internet gwałtownie oszalał, świat gamingowy zatrząsł się w posadach. Oto IRONMACE dotrzymało swojej największej obietnicy – dostaliśmy wczesny dostęp do Dark and Darker. Poza Steamem oczywiście, ponieważ sprawa w USA nadal jest nierozstrzygnięta. To jednak nie zakłóciło euforii, jaka ogarnęła naraz tysiące fanów tego koreańskiego dungeon crawlera. Gracze szturmowali oficjalnego Discorda społeczności skandując raz za razem znane już Hold the line! i We are ready. Dosłownie dobijali się do drzwi IRONMACE wiedzeni żądzą krwi i bogactw zalegających w lochu. Odzew był tak ogromny, że serwery nie były w stanie wytrzymać naporu. Przez pewien czas tak strona twórców jak i platforma partnerska przestały odpowiadać. Na szczęście sytuację udało się opanować i dziś można spokojnie dokonać zakupu.

Dostępne są dwie wersje gry

Twórcy dali graczom możliwość wyboru miejsca zakupu gry. Dark and Darker można nabyć bezpośrednio na stronie IRONMACE i odpalić za pośrednictwem launchera o wdzięcznej nazwie Blacksmith. Druga opcja to platforma Chaf Games oferująca również szeroki wachlarz indyków. Wersja standardowa to koszt około 143 zł, natomiast Founder’s Edition: Hold the Line zamyka się w około 205 zł. Jak można się łatwo domyśleć, druga opcja zawiera również szereg dodatków. Są to między innymi:

  • skórka na postać w formie białego szkieletu
  • skórka na pochodnię dająca niepokojące niebieskie światło
  • emotikona legendarnego już w kręgach fanów hasła Hold the Line
  • przyszłościowy dostęp do treści testowych

W grze pojawiła się także waluta premium, a jakże. Redstone Shards pozwolą nabywcom na zdobycie przedmiotów kosmetycznych. W obecnych warunkach nikogo nie dziwi taki sposób finansowania gry.

Twórcy przepraszają fanów z Korei, którzy na ten moment nie mogą wziąć udziału w wyprawach do lochu. Chociaż udało się uzyskać zielone światło od systemów klasyfikacji gier CERO, ESRB i PEGI, to kwestia koreańskiego GRAC nadal jest otwarta. IRONMACE zapewnia jednak, że pracują nad tym. To jak, gotowi na wypady po sławę i skarby? Hold the line!

Dodaj komentarz