Dark and Darker uruchomił piąte playtesty na torrencie

To nie żart, IRONMACE wykazało się determinacją. Są Playtesty, ale nie na Steamie.

Jestem w trakcie przekopywania się przez kolejne strony pozwu wystosowanego przez Nexona. Fani Dark and Darker już od kilku dni usilnie próbowali uzyskać informację o dzisiejszych Playtestach. W związku z procedurą DMCA raczej nikt nie spodziewał się, że zagramy w grę na Steamie, ale czy w tych czasach to jedyna platforma, która pozwala nam grać? Szef IRONMACE osobiście, dziś, chwilę po 17:00 obwieścił na Discordzie społeczności, że… mamy to! Oto ruszyły piąte Playtesty do Dark and Darker! I możemy do nich dołączyć dzięki… torrentom.

Szczegółowa informacja jak pobrać i zainstalować grę znajduje się na oficjalnym Discordzie Dark and Darker oraz Twitterze. Twórcy uczulają by nie korzystać z innego linku niż ten, który zamieścili. To samo tyczy się łatek do gry. W związku z całym prawnym zamieszaniem jakie nadal ma miejsce muszą postępować ostrożnie i w przemyślany sposób.

Wiadomo, że na ten moment udziału w zabawie nie mogą wziąć Koreańczycy. Jest jednak zapewnienie, że trwają prace nad rozwiązaniem i tego problemu.

Co nas czeka?

Ponieważ tym razem cały proces testowania to czysta partyzantka, to aż do dziś nie było informacji czego się spodziewać. Oto kilka nowości, które udało mi się znaleźć na pierwszy rzut oka:

  • Nowa mapa – tym razem żeby dostać się do lochów musimy najpierw przeżyć etap leśny. Jest tam mało lootu, za to są przeciwnicy, którzy mogą szybko wyjaśnić nam, że tym razem podziemi nie zwiedzimy.
  • Nowe klasy postaci: Bard oraz Warlock. Drugi będzie dostępny za jakiś czas.
  • Interfejs w grze przeszedł kilka zmian kosmetycznych.
  • Teraz jeśli nasza postać usiądzie dostanie efekt pasywnego leczenia zdrowia.
  • Przeciwnicy używają broni dwuręcznych, czyli toporów, włóczni oraz mieczy.

Playtesty mają trwać od 14 do 19 kwietnia 2023. Tak jak to miało już miejsce wcześniej, możliwe, że czas zostanie wydłużony jeśli zaistnieją ku temu powody. Póki co społeczność fanów jest przepełniona euforią i opanowana żądzą łupów. Jak jest z Wami?

Dodaj komentarz