Ghost Ship Publishing twórca Deep Rock Galactic

Studio odpowiedzialne za Deep Rock Galactic postanowiło wesprzeć mniejszych twórców.

Kończy się urodzinowy event w Deep Rock Galactic, ale twórcy mają co robić. Z początkiem marca Ghost Ship Publishing zapowiedziało trzy nowe gry, które zdecydowało się wesprzeć. Jest to DarkSwarm, Deep Rock Galactic: Survivor oraz SpellRogue. Co ciekawe, wszystkie tytuły są dziełem Duńczyków, co jednoznacznie wskazuje na inwestycję w rodzimy rynek. Przynajmniej dwie propozycje zawierają hordy robaków. Najwyraźniej studio Ghost Ship Games lubi drążyć owy temat i jest w tym naprawdę dobre (w tle słychać entuzjastyczne klekotanie glyfidzkich gryzaków). 

DarkSwarm

Mechanika jak i design tej taktycznej strzelanki od Bitfire Games przypomina mi Alien Swarm: Reactive Drop. Mamy tutaj misje, które można wykonywać solo lub w kooperacji do czterech osób. Lokacje mają być generowane proceduralnie, co obiecuje nam niepowtarzalność każdej rozgrywki. Dostępne będą klasy postaci z różnymi umiejętnościami i drzewko rozwoju dla każdej z nich. I jeszcze robale, bardzo dużo kosmicznych robali, które można unicestwić wraz z otoczeniem. Na ten moment nie podano terminu premiery czy choćby wczesnego dostępu, ale lista życzeń Steam służy pomocą. 

Deep Rock Galactic: Survivor

To może być ciekawy, roguelikowy spin-off dla fanów DRG od Funday Games. Niezbadane zakątki Hoxxes, niezliczone gromady robali i minerały czekające, aż dzielny krasnolud rozłupie je swym wiernym kilofem. Strzelanka z widokiem od góry w stylu bullet hell, tryb dla jednego gracza, cztery klasy postaci i pełen arsenał z Deep Rock Galactic. Oczywiście na ulepszenia sprzętu trzeba zarobić. Ze względu na charakter rozgrywki, gra ma zadatki na urządzenia mobilne, ale na razie wiemy, że wyjdzie na PC pod koniec 2023. Rock and stone!

SpellRogue

Ostatnia z zapowiedzi wbrew pozorom również zawiera robale. To turowy roguelike z tworzeniem talii od Guidelight Games. Skuteczność w walce jest uzależniona od many bohatera, a ta figuruje w grze pod postacią kostki – Mana Dice. Kto z nas nie lubi wyrzucić krytyka na k6? Twórcy zapowiadają ponad 200 zaklęć, około 50 różnych typów przeciwników i co najmniej 80 artefaktów do zdobycia. Gracze będą mogli wcielić się w jednego z trzech czarodziejów: Cyrusa, Griswalda lub Lapisa. Każdy włada innym żywiołem – Ziemią, Wodą i Ogniem. Będziemy ulepszać ich umiejętności aby coraz skuteczniej radzić sobie z Voidwalkerami. Termin premiery jest nadal tajemnicą, ale gra wyjdzie na PC.

Czekacie na któryś z trzech nowych tytułów od Ghost Ship Publishing? Dajcie znać w komentarzu!

Dodaj komentarz