Gord data premiery zwiastun

Dla kupujących w przedsprzedaży przewidziano dodatkową, ekskluzywną zawartość.

Obserwując postępy prac nad strategią w słowiańskich klimatach, można by rzec, że współpraca Covenant.dev z Team17 przebiega wyśmienicie. Potwierdza to fakt, iż niedawno ujawniono termin premiery dla Gord, a będzie to 8 sierpnia 2023. Jest to znakomita wiadomość dla wszystkich graczy, którzy mieli nadzieję zagrać jeszcze tego lata. Całkiem niedawno twórcy zaprezentowali trailer z rozgrywki tej mrocznej strategii. Wszystko wskazuje na to, że zarządzanie Plemieniem Wschodzącego Słońca nie będzie łatwym kawałkiem chleba. Wznoszenie budynków, zbieranie surowców, zarządzanie członkami plemienia, z których każdy posiada unikalne cechy, dbanie o zdrowie i poczytalność mieszkańców, zagrożenia ciągnące z lasu, magia… To i wiele innych aspektów czeka nas w bezwzględnym świecie dawnych wierzeń.

Poniższy zwiastun krzesze ciarki i to jedne z tych, których zawsze łakniemy więcej. Nic dziwnego, za muzykę odpowiada nie kto inny jak Arkadiusz Reikowski, wspierany bułgarskim chórem z  Four For Music (serial “The Crown”, “Assassin’s Creed Odyssey”) oraz wokalem Carolin ‘Wønder’ Mrugala (wokalistka, kompozytorka i cosplayerka, jednym z jej projektów była promocja Gwinta dla CD Projekt RED). Przyznam, że ostatnim razem, gdy w grze poczułam tak solidny patos wwiercający się aż w trzewia, była pieśń w Dragon Age: Inkwizycja. Fani wiedzą, że chodzi mi konkretnie o utwór The Dawn Will Come

W przedsprzedaży dostaniemy więcej

Już teraz możemy zakupić grę w cenie niecałych 150 zł na Steamie. Czy warto? To pozostawiam Waszej ocenie. Biorąc pod uwagę fakt, że po premierze gry zwykle drożeją na jakiś czas, to kwota wydaje się być uczciwa w stosunku do zawartości. Zamówienie przedpremierowe będzie automatycznie dostępne po premierze jako wersja Deluxe Edition. Oprócz podstawki uzyskamy:

  • dodatkowy scenariusz specjalny “Nie ustępuj” – ma polegać na obronie osady przed kolejnymi falami przeciwników
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa (po próbkach czuję, że naprawdę będzie solidna)
  • cyfrowy album z grafikami

Cieszyć może również fakt, że podczas najbliższego Festiwalu Steam Next od 19 do 26 czerwca dostaniemy do ogrania demo. Skupiać się będzie ono na dwóch pierwszych rozdziałach historii w Gord. Warto sprawdzić jak w praktyce będzie wyglądać ten klimatyczny city builder. Produkcja zmierza w trybie solo na PCXbox Series X|S oraz PS5.

Dodaj komentarz