Już dziś poznamy dalsze losy Antona i jego demonicznego alter ego

Beast pierwsza aktualizacja duża

To pierwsza duża aktualizacja do BEAST, od kiedy gra pojawiła się we wczesnym dostępie. Twórcy obiecują podwojenie objętości gry.

Niezależne, polskie studio False Prophet prężnie działa nad rozwojem swojego pierwszego dzieła. Ledwie miesiąc temu BEAST zadebiutował we wczesnym dostępie na Steam i od tamtej pory doczekał się kilku łatek. Twórcy są w stałym kontakcie ze swoją wciąż powiększającą się społecznością i reagują na wszelkie zgłaszane propozycje. Do tej pory poznaliśmy fragment przygód Antona i jego głównego przeciwnika – Księcia Nikolaia. Ich losy przeplatają się nieustannie w gmatwaninie wydarzeń. Pierwsza duża aktualizacja do BEAST ma dodać niemal drugie tyle zawartości, w tym nowych przeciwników i misje. Przedsmak nowości możemy podziwiać na najnowszym zwiastunie przy akompaniamencie ciężkich brzmień Batushki.

Ogromna, nowa zawartość dla Bestii

False Prophet powstało w 2019 roku. Choć to młode studio, jego doświadczenie opiera się o znane i cenione gry, takie jak: Shadow Warrior 3, Sniper: Ghost Warrior Contracts i The Medium. Swoją pasją i wiedzą chcą przekuć taktyczne RPG w coś zupełnie nowego. Tak zrodził się projekt BEAST – inspirowany karpackimi legendami, historycznymi smaczkami i mrokami końcówki XVI wieku.  

W mrocznym, pełnym brutalności świecie to od gracza zależy czy Anton dołoży do niego swoją cegiełkę, czy też stawi opór drzemiącej w nim Bestii. Gra opiera się o taktyczną walkę turową. Pozwala to na planowanie posunięć, korzystanie z osłon, ustawianie pułapek na przeciwników i wiele innych forteli. W trakcie rozgrywki możemy kierować losami dwóch grywalnych postaci: Antona Sabbadosa i Księcia Nikolaia. Ich historie biegną równolegle i mają na siebie wpływ. Czego możemy się spodziewać w aktualizacji? Poniżej najważniejsze punkty, a pełna lista zmian jest dostępna na Steamie.

 • 17 nowych, wypełnionych akcją i przeciwnikami misji
 • 13 świeżutkich, malowniczych map
 • 10 nowych typów przeciwników, oczywiście z ich groźnymi prezentacjami
 • 5 nowych klas przeciwników
 • 19 nowiutkich broni prosto ze zbrojowni
 • 9 nowych towarzyszy gotowych by służyć, zginąć lub zdradzić
 • 11 klimatycznych cutscenek
 • 17 dodatkowych obozowisk, które umilą odpoczynek 
 • wsparcie dla NVIDIA DLSS
 • mnóstwo poprawek w tym usprawnienie UI/UX
 • wyczekiwane lokalizacje językowe: polski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, japoński oraz chiński.

False Prophet nie zamierza na tym poprzestać. W przygotowaniu jest dalsza część przygód zwichrowanego weterana. BEAST jest dostępny na Steamie we wczesnym dostępie w przystępnej kwocie 114,99 zł. Jest również kompatybilny ze Steam Deckiem. Gra pojawiła się również na GOG z 20% zniżką przez pierwszy tydzień. Premiera jest planowana na przyszły rok. To jak? Ujarzmicie swoją wewnętrzną Bestię czy ją uwolnicie?