Path of Exile 2 gameplay Mercenary

Twórcy Path of Exile 2 szczegółowo omówili możliwości Najemnika. 

Emocjonujący czwartek za nami, Grinding Gear Games zaprezentowało nową ligę Affliction oraz gameplay klasy Mercenary. Wszystko na co fani tego świetnego hack’n’slasha czekali. Nim rozpoczął się pokaz, Path of Exile 2 pojawiło się w końcu na Steamie. Już całkiem oficjalnie można wrzucić ten tytuł na listę życzeń. Poniższy film to około 12 minut rozgrywki w skórze Najemnika. Prezentacja odbyła się 30 listopada 2023 na platformie Twitch.

Najemnik i jego wierna kusza

Oto jest, kolejna klasa postaci z Path of Exile 2 – Mercenary. Krótką zajawkę widzieliśmy kilka dni temu. Jakie nowości wkraczają do rozgrywki wraz z mobilnym kusznikiem? Poniżej lista najważniejszych:

  • Nowy tryb sterowania WASD – w Path of Exile poruszanie się postacią przebiegało za pomocą myszki. Sequel dostał usprawnienie w postaci możliwości przełączenia z trybu myszki na WASD. To oznacza, że możemy mieć wroga na celowniku i przemieszczać się w dowolnym kierunku. I nadal zadawać obrażenia. 
  • Używanie umiejętności w ruchu dotyczy tylko niektórych umiejętności.
  • Wielofunkcyjne kusze – Mercenary używa naraz dwóch kusz, między którymi płynnie się przełącza. Ich specyfikacja przypomina możliwości broni współczesnych: shotgun, karabin i snajperka. 
  • Kilka typów amunicji do kuszy, a każda z innymi właściwościami: podpalające, zamrażające, przebijające pancerz. To stwarza możliwość do śmiercionośnych kombinacji. 
  • Attachments, czyli dodatki do kuszy. Działają one podobnie do skill gemów, zatem nie dość, że zyskujemy dodatkową umiejętność to jeszcze można ją zwyczajnie supportować. Na prezentacji pokazano trzy granatniki, które umieszczamy w ekwipunku na zasadzie kołczanu do łuku. Typy granatów: podpalający, ogłuszający oraz spowalniający.

Path of Exile 2 jest planowane na przyszły rok, ale dokładny termin premiery pozostaje tajemnicą. Gra będzie dostępna na  PC, macOS, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Pozostaje cierpliwie czekać i śledzić kolejne informacje.