The Thaumaturge opóźniona premiera przesunięta

Pociąg nie dowiezie Wiktora do Warszawy na czas. Opóźniona premiera The Thaumaturge to fakt.

Pospieszny mknął w kierunku Warszawy, ale po drodze napotkał problem – rosnące oczekiwania graczy. Debiutancki tytuł od Fool’s Theory wspierany przez 11 bit studios miał pierwotnie ukazać się w tym roku. Jeszcze w październiku ujawniono termin na 5 grudnia 2023. Opóźniona premiera The Thaumaturge to wynik chęci poprawienia jakości gry. Twórcy dostrzegają możliwość wprowadzenia udoskonaleń i chcą ten czas dobrze wykorzystać. Wiele osób spekuluje, że to bez wątpienia efekt sukcesu Baldur’s Gate 3 od Larian Studios, które niewątpliwie ma obecnie ogromny wpływ na rozwój gier RPG. 

The Thaumaturge to gra spod znaku narracyjnego RPG w charakterystycznej oprawie graficznej i ze sprytnym systemem walki turowej. Będziemy kierować losami Wiktora Szulskiego, który jest spadkobiercą rodowego dziedzictwa – taumaturgii. W tym świecie to umiejętność, która daje ogromne możliwości, ale może również budzić przerażenie. Taumaturgowie to jedyne osoby zdolne do sprawowania kontroli na Salutorami. Są to ezoteryczne istoty, demony, które żywią się ludzkimi, ponurymi sekretami. Akcja ma się rozgrywać w 1905 roku w Warszawie. Twórcy zamieścili oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym informują, że chcą, aby ich dzieło spełniało jak najlepiej oczekiwania graczy.

Gra zadebiutuje 20 lutego 2024 na PC. Użytkownicy konsol PlayStation 5 i Xbox Series X|S będą musieli poczekać nieco dłużej. Demo, które jakiś czas temu zrobiło na mnie dobre wrażenie, ponownie jest dostępne do testowania. Warto mieć ten tytuł na oku i dodać na listę GOG lub Steam.