Path of Exile 2: Aggorat – czyżby następca Templariusza?

Path of Exile 2 Aggorat zwiastun

GGG zaprezentowało kolejny teaser podczas pokazów PC Gaming Show.

Twórcy Path of Exile wykazują się ostatnio pewną dozą nonszalancji. Ledwie przebrzmiało echo teasera Ngamakanui podczas Summer Game Fest 2023, a już kilka dni później fani otrzymali kolejny materiał. Warto wspomnieć, że wszystko miało miejsce dosłownie dwa dni po oficjalnej premierze konkurencyjnego Diablo IV. Niby przypadkiem, a tak naprawdę w idealnym momencie, by zaznaczyć, że prace nad popularnym hack and slashem nadal postępują. Zwiastun Path of Exile 2 Aggorat prezentuje nową lokację i klasę postaci, która przypomina znanego z jedynki Templariusza.

Ponownie możemy podziwiać gładką animację walki. Jest dynamiczna, postać porusza się metodycznie i z przekonaniem. Kwestie dialogowe są podniosłe i pełne pogardy dla pomiotów zła, które bohater spotyka na swej drodze. Zupełnie jak analogiczny starzec z dwuręcznym kijem. Ciężko powiedzieć czy klasa postaci przypominająca buddyjskiego mnicha będzie następcą Templariusza czy też może jednym z jego wariantów. To, co się ponownie rzuca w oczy, to uniki w postaci przewrotów. Ruch ten nie pojawił się na żadnym wcześniej dostępnym materiale, oprócz teaserów Ngamakanui i Aggorat. Podejrzewam, że będzie to podstawowy unik, który będziemy wykonywać manualnie. Całkiem prawdopodobne, że to nowy typ movementu, ewentualnie możliwa będzie podmiana na jeden z nich. Sceneria nasuwa na myśl The Temple of Atzoatl lub domenę samej Atziri – ostatniej królowej, która rządziła Vaal Empire. Czy podejrzenia są słuszne? Mam nadzieję, że dowiemy się więcej w najbliższym czasie. 

Wielkimi krokami zbliża się dawno zapowiedziany ExileCon, który ma się odbyć w Nowej Zelandii 28-30 lipca 2023. Wtedy na światło dzienne ujrzą nowe fakty odnośnie Path of Exile 2, a także wersji mobilnej i kolejnej lidze w jedynce. Najświeższe informacje o Path of Exile można śledzić na oficjalnej stronie twórców. 

Dodaj komentarz