Path of Exile 2 Druid gameplay PoE2

Grinding Gear Games  zaprezentowało nowy gameplay z Path of Exile 2, a na nim Druid… w niedźwiedziej postaci.

Jak obiecali tak zrobili – GGG przybyło na tegoroczną imprezę Gamescom 2023. Miesiąc temu podczas ExileConu pokazano już co nieco z mechanik i samej rozgrywki kolejnej odsłony znanego hack and slasha. Teraz mamy przyjemność podziwiać nowy gameplay z Path of Exile 2 oraz nową klasę postaci – Druida. Szczerze trzeba powiedzieć, że robi imponujące wrażenie. Forma zwierzęca to nie jakiś tam wielki niedźwiedź. To potężna bestia emanującą energią, pierwotną furią i manifestująca swoją druidyczność poprzez jarzące się runy na cielsku, które przebijają się spod grubego niczym pancerz futra. O dalszych zaletach i potencjale Druida można posłuchać na poniższym filmie. Prezentację prowadzi Jonathan Rogers, dyrektor techniczny Grinding Gear Games. Zaznacza on, że niedźwiedź to nie jedyna możliwość transformacji, są też inne zwierzęta.

Elementalista w niedźwiedziej skórze

Zacznijmy od tego, że Druid to klasa, która będzie czerpać z siły i inteligencji. W swej ludzkiej postaci jest określany jako chodzący naturalny kataklizm, a to za sprawą magii żywiołów, którą widzimy na filmie. Transformacja ma przebiegać płynnie. Użyjemy umiejętności dedykowanej dla niedźwiedzia – postać zmienia się w bestię i wykonuje atak. Chcemy przywołać czar? Postać powraca do pierwotnej formy i rzuca zaklęcie. Wszystko harmonijnie i dynamicznie. Dodatkowo każdy atak bestii zwiększa jego siłę i przybliża do uwolnienia furii. Przywołane w ludzkiej powłoce żywioły nie znikają nagle jeśli zmienimy formę. Magia i przemiana to nie jedyne atuty Druida. Można również przywoływać zwierzęcych towarzyszy, którzy wspomagają w walce. Przykładowo: wilki na gameplayu zapewniają debuff dla przeciwników i zawiązują ich walką. Wszystko wskazuje na to, że każdy wilk działa niezależnie od pozostałych wyszukując dla siebie cel. Wygląda to niezwykle efektownie. Warto też wspomnieć, że obie formy Druida mają swoje drzewko umiejętności. 

Czekam na dalsze informacje, ponieważ na ten moment znany jest jedynie termin przyszłorocznych beta testów. Przypada on na 7 czerwca 2024. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej, to zachęcam do zajrzenia na stronę twórców.