Phasmophobia 2.0 – nowy EMF i nowe możliwości

Phasmophobia 2.0 nowy EMF

Twórcy Phasmophobii ujawniają kolejne zmiany w wyposażeniu. Tym razem prezentują czytnik EMF.

Kinetic Games pracuje bez wytchnienia nad zbliżającą się aktualizacją. Na szczęście twórcy postanowili nie trzymać graczy w niepewności, dzięki czemu dostajemy systematycznie porcję nowin. Phasmophobia 2.0 wprowadzi nowy EMF, a to oznacza, że tak samo jak termometr, otrzyma on trzy tiery. 

Jak już wszyscy wiemy, wprowadzenie wersji 2.0 wyzeruje wszystkim graczom obecne poziomy i wyczyści konta z ciężko zarobionych pieniędzy (w grze oczywiście). Zaczniemy od zera. Na start przewidziany jest mały budżet oraz podstawowy zestaw przedmiotów Tieru I niezbędnych do prowadzenia śledztwa. Kolejne ukończone kontrakty zwiększają poziom gracza i dają dostęp do nowych możliwości. Ulepszenie ekwipunku ma być kosztowne, ale musimy je wykupić tylko raz. Następnie możemy wybrać, który poziom wyposażenia zabierzemy na misję. Każdy gracz może wybrać tylko jeden, ale np. grając we dwie osoby gracz A może zabrać ze sobą EMF Tieru I, a gracz B EMF Tieru II. Wszystko zależy od ekwipunku jaki zostanie wybrany przez poszczególne osoby. Przedmioty wyższego poziomu będą kosztować tyle samo, co podstawowe.

Phasmophobia 2.0 przykładowe tiery D.O.T.S.

Ulepszenia mają być opcjonalne, jeśli nie chcemy nie musimy ich nabywać. Mają jednak zachęcać do bardziej skrupulatnego wypełniania kontraktu i zadań pobocznych, by zarobić jak najwięcej pieniędzy. I nie oszukujmy się, każdy Tier wyposażenia ma swoje plusy oraz minusy. Żeby sprawnie identyfikować duchy i zminimalizować ryzyko, potrzebny jest dobry sprzęt. 

Trzy tiery EMF – jak działają?

Tier I to stara, analogowa wersja czytnika EMF. Ma swój urok, ale nie jest przesadnie dokładny, a dźwięki subtelne. Dobrze, że chociaż igła wskazuje kierunek działalności ducha i poprawnie identyfikuje dowód w postaci 5 stopnia EMF.

Tier II przypomina aktualnie używaną przez graczy wersję. Skuteczny na średnim zasięgu, poprawnie odczytuję wartość interakcji ducha i wydaje charakterystyczny, donośny dźwięk gdy jesteśmy w zasięgu działań nadprzyrodzonych.

Tier III nie dość, że zasięg wykrywania jest większy niż w poprzednich wersjach, to jeszcze jest w stanie śledzić do trzech miejsc na raz. Jednocześnie wyświetla kierunek, odległość i siłę odczytu. Wydaje również dźwięk dla każdego namierzonego miejsca. Czuję, że to cacko będzie marzeniem wielu poszukiwaczy duchów. 

Przypominam, że nadal jest czas na nadrobienie poziomu postaci w grze. Każdy próg daje więcej możliwości personalizacji indywidualnej odznaki, którą będą widzieć inni gracze. To dobre zajęcie, w czasie gdy czekamy na kolejne wieści od twórców. Pierwsza część aktualizacji 2.0 ma się pojawić w lipcu 2023

Dodaj komentarz