INDIKA termin premiery

Już niebawem pogrążymy się w filozoficznej dyspucie z samym Złym

Nietuzinkowy projekt rosyjskiego Odd Meter wspierany przez polskie 11 bit studios już niedługo trafi do graczy. Pierwsze informacje jakie udało mi się zebrać pochodzą z października zeszłego roku i są jak najbardziej aktualne. Z resztą, jeżeli ktoś nie wierzy w unikatowość tego dzieła, to nadal można spróbować sił w demie, które jest dostępne na Steamie. To duchowa podróż młodej zakonnicy, która próbuje odszukać siebie i zrozumieć istotę boskich zamysłów. Indice towarzyszą dwie postacie: jest to sam Diabeł, który z lubością podsuwa jej coraz to trudniejsze zagadnienia do rozważań oraz żołnierz Ilja, który trzyma się swojej interpretacji wiary. Właśnie ukazał się nowy zwiastun, a z nim INDIKA dostała termin premiery. Twórcy utrzymują psychodeliczny klimat i nie przestają zaskakiwać. 

Łamać zasady i kwestionować 

Czuję przez skórę, że dla niektórych osób treści zawarte w grze mogą okazać się kontrowersyjne. Twórcy nie ukrywają, że INDIKA będzie poruszać tematy trudne i nakłaniać odbiorcę do refleksji. Aspekty wiary i przełamywanie norm społecznych będą nieustannie towarzyszyć bohaterom. Na najnowszym zwiastunie ukazano scenę nawiązującą do biblijnej pierwszej pary ludzi: Adama i Ewy. Tutaj ich miejsce zajęli Ilja i Indika. Pomiędzy nimi personifikacja Drzewa Poznania Dobra i Zła, które wręcz rzuca jabłkiem w Indikę niczym rękawicą. Jak wyzwanie. Do czego? Takich pytań można spodziewać się po dziele więcej. Młoda zakonnica prowadzi monologi z Bogiem, dialogi z Diabłem i Ilją, oraz wznosi modły. Czy to pomoże jej dotrzeć do celu i czym właściwie jest ten cel? 

Premiera została zapowiedziana na 8 maja 2024. Możliwe, że data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia zakończyła się II Wojna Światowa, a w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Nie podano jeszcze ceny gry, ale wiadomo, że część dochodu zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom dotkniętym wojną na Ukrainie. W INDIKĘ zagramy na PC (GOG, Steam, EPIC), Xbox Series X|S oraz PlayStatnion 5. Warto wrzucić ten tytuł na listę życzeń.