Operacja Galuga rozpoczęta, populacja wroga zmniejsza się

Vampire Survivors DLC Operation Guns

Ciężka kawaleria nadciąga do Vampire Survivors wraz z DLC Operation Guns

To już drugi raz w historii, gdy Łowcy Wampirów w grze o wampirach bez wampirów łączą siły z innymi, znanymi bohaterami. Tym razem Poncle uśmiechnęło się do KONAMI, co zaowocowało nowym DLC do Vampire Survivors o wystrzałowej nazwie Operation Guns. Zapowiedź pojawiła się tydzień temu podczas prezentacji The Triple-i Initiative. Fanów już z pewnością nie dziwi crossover tego typu, ponieważ nie dalej jak w grudniu zeszłego roku do gry trafiło DLC Emergency Meeting inspirowane Among Us. Po podejrzanych agentach przyszła kolej na prawdziwych komandosów. Postacie z legendarnej Contry: Operation Galuga uzbrojone po zęby w broń palną, szukające wampirów wespół w zespół z Ocalałymi? Tak, dobrze trafiliście.

Zawartość DLC, czyli topowy bullet hell pełen prawdziwych pocisków

Contra to tytuł, który u dojrzalszych graczy wywołuje łezkę nostalgii. Miesiąc temu ukazała się nowa odsłona tej popularnej niegdyś przewijanej strzelanki. Właśnie ta część stała się inspiracją dla DLC Operation Guns. Fani będą zachwyceni, bo jak zwykle Poncle postarało się umieścić smaczki:

  • 11 nowych postaci (podobno nawet 12) znanych z gry Contra: Operation Galuga. To nie tylko Bill Rizer i Lance Bean, ale pojawi się również Lucia Drake, Brad Fang i inni,
  • 22 nowe bronie wraz z ewolucjami – w końcu dobierzemy się do ostrej amunicji, a na koniec wysadzimy coś w powietrze (granaty to takie owoce, prawda?),
  • 1 ogromny poziom Jungle of NeoGaluga i 1 poziom bonusowy,
  • 13 utworów wprost z Contry oraz 6 coverów,
  • nowa, głupkowata przygoda w 6 rozdziałach.

Nowe DLC Operation Guns ukaże się już 9 maja 2024 w zawrotnej cenie około 10 zł. Zagramy na PC (Steam), Xbox, Nintendo Switch oraz Androidzie i iOSie. Wielbiciele PS muszą na swoje łowy zaczekać do lata, bo właśnie wtedy Vampire Survivors ma się ukazać na konsoli.