Premiera Baldur’s Gate 3 odbiła się szerokim echem wśród internautów.

premiera Baldur's Gate 3

Premiera Baldur’s Gate 3 zdominowała rynek RPG-ów.

Mamy dopiero pierwszy weekend od premiery Baldur’s Gate 3, a końca zachwytów nie widać. Podobnie do poprzedniego wpisu, tak również tym razem postanowiłyśmy zrobić zbiór nowości i wrażeń z rozgrywki trzeciej odsłony tej serii. Z racji tego, że większość redakcji ma tysiące godzin w tego typu grach, zasięgnęłam u nich opinii o obecnie największym konkurencie na rynku. Jednogłośnie stwierdziły, że takowego na tę chwilę nie ma, ale z ciekawości pochyliłam się nad innym głośnym tytułem. Dlatego postanowiłam zerknąć jak po premierze BG3 radzi sobie Diablo IV i rezultaty prezentuję poniżej. Czy można się im dziwić? Zdecydowanie nie, ponieważ Larian Studios stworzyło produkcję z myślą o graczach, natomiast Blizzardowi przyświecał inny, bardziej zielony cel.

premiera Baldur's Gate 3
Zrzut ekranu z platformy twitch.tv zrobiony kwadrans przed premierą Baldur’s Gate 3.
Zrzut ekranu z platformy twitch.tv zrobiony kwadrans przed premierą Baldur’s Gate 3.
premiera Baldur's Gate 3
Porównanie zainteresowania widowni platformy twitch.tv pomiędzy Baldur’s Gate 3 a Diablo IV z niedzieli 6 sierpnia 2023.

Darmowe kopie Baldur’s Gate 3 od GOG-a.

Jak pewnie wszyscy wiemy, premiera Baldur’s Gate 3 odbyła się tydzień przed świętem matki boskiej pieniężnej. Przez to niektórzy nie mogli sobie pozwolić na rozpoczęcie rozgrywki w dniu publikacji. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, ponieważ Larian Studios nawiązało współpracę z platformą GOG. Dzięki niej gracze mają możliwość wzięcia udziału w losowaniu darmowych kopii popularnego RPGa. Waszym zadaniem będzie stworzenie zwrotki piosenki, którą razem ze swoimi kompanami zaśpiewalibyście w tawernie. Koniecznie opowiedzcie w niej o przygodach i trudach, z jakimi wiąże się codzienność bohatera Wrót Baldura. Wybranych zostanie dziesięciu autorów najbardziej kreatywnych i unikatowych wersów, a jako nagrodę przygotowano cyfrowe klucze trzeciej części znanej serii gier. Oczywiście wszystkie przeznaczone są na platformę GOG, a zainteresowani muszą zamieścić swoją twórczość pod ich postem na X (dawnym Twitterze) lub Facebooku. Konkurs kończy się 9 sierpnia 2023 o godz. 15:00.

Baldur’s Gate 3 oferuje dowolność rozwiązań niczym prawdziwa sesja z mistrzem gry.

Ostatnio na X pojawił się fragment oficjalnego streama Larian Studios, na którym zobaczyliśmy Matta Mercera, aktora dubbingowego wcielającego się w Minsca, budującego wieżę z ponad 40 skrzyń. Następnie obserwowaliśmy jak korzysta z zaklęcia Arrow of Transposition i cyk! W mgnieniu oka widzieliśmy go stojącego na murach zamku. Tylko po co to wszystko, skoro z pewnością można się tam dostać w inny, przewidziany przez grę, sposób? Otóż, chodziło o pokazanie, iż Baldur’s Gate 3 pozwala wykorzystywać otoczenie oraz dostępne w ekwipunku przedmioty w dowolny sposób. Dzięki temu zabiegowi gra imituje sesję D&D ze znajomymi.

Rozpoczęcie, o którym marzy każdy twórca.

Po 23 latach doczekaliśmy się kontynuacji historii Zapomnianych Krain. Premiera Baldur’s Gate 3 spotkała się z niesamowicie pozytywnym nastawieniem ze strony graczy. Od 3 sierpnia gra codziennie notuje coraz lepsze wyniki na Steamie. W momencie pisania tego newsa, 6 sierpnia w godzinach wieczornych, produkcja pobiła swój rekord użytkowników grających w jednym momencie. Zgodnie z wykresami SteamDB tytuł ogrywa jednocześnie aż 812.513 osób. Co więcej znajduje się on na 9. miejscu najpopularniejszych gier platformy Valve. Chociaż zdobycie wyższej pozycji jest zaledwie kwestią czasu, bowiem Hogwarts Legacy (8. miejsce) wyprzedza Baldur’s Gate 3 jedynie o 66.805 graczy. Z pewnością jeszcze niejednokrotnie będziemy powracać do tematu BG3, ponieważ jest to świetna gra, która niejednego wciągnie na długie godziny.

Dodaj komentarz