Baldur’s Gate 3 zaserwuje graczom nowości, o których im się nie śniło

Baldur's Gate 3 nowości

Im bliżej premiery, tym więcej nowości o Baldur’s Gate 3 wychodzi na światło dzienne.

Wielkimi krokami zbliża się przesunięta premiera produkcji Larian Studios. Każdego dnia zalewają nas coraz to nowsze wiadomości o Baldur’s Gate 3. Jako graczki doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w natłoku codziennych obowiązków można przegapić kilka kluczowych informacji. W związku z tym zebrałyśmy najważniejsze nowości o Baldur’s Gate 3, abyście byli na bieżąco. Postanowiłyśmy skupić się na tych najbardziej wyróżniających produkcję spośród konkurencji. 

Interaktywne słuchowisko tortur.

Organizacja Entertainment Software Rating Board (ESRB) przeprowadziła ocenę Baldur’s Gate 3, którego premiera odbędzie się już za tydzień. Zgodnie z wynikami tej oceny, nadchodzące RPG studia Larian Studios nadaje się wyłącznie dla osób dorosłych. O ile można było się tego spodziewać po ostatnio omawianym romansie wampira z druidem, tak tym razem chodzi o coś zgoła innego. Mianowicie ESRB odkryło, że gra zawiera interaktywne sceny tortur, o których decydujemy za pomocą opcji dialogowych. Jednak nie będą to wyreżyserowane kadry, bowiem większość z nich odbędzie się poza ekranem, a do graczy dotrą jedynie jęki nieszczęśnika.

Tak absurdalna liczba zakończeń gry, że prawdopodobnie nigdy nie zobaczysz połowy.

Zaledwie tydzień temu Larian Studios potwierdziło, że w grze znajdziemy aż 17 tysięcy wariantów rozwiązań fabularnych. Jednakże nie są to pełnometrażowe sceny z unikalnie przedstawionymi losami bohaterów. Tak ogromna liczba zakończeń w Baldur’s Gate 3 wynika z systemu narracyjnego. Poza bezpośrednimi wyborami graczy bierze on również pod uwagę subtelne decyzje podejmowane w trakcie całej rozgrywki. Wszystko, od metody rozwiązywania zadań pobocznych przez sposób nawiązywania więzi z postaciami drugoplanowymi aż po moralne dylematy, wpływa na otrzymane zakończenie.

Kreator postaci pochłaniający bez reszty.

Graczom rozpoczynającym swoją przygodę z Baldur’s Gate 3 towarzyszyć będzie zaawansowany kreator postaci. Umożliwi on kompleksowe dostosowanie awatara. Z pewnością każdy z nas doskonale zna proces tworzenia swojego bohatera. Wybieramy jego rasę, następnie przechodzimy do personalizacji jego poszczególnych elementów, aby stworzyć postać idealną. Jednakże najbardziej wyróżniającym się aspektem jest bogata warstwa narracyjna. W trakcie procesu twórczego gracze dokonują wyborów związanych z przeszłością jednostki. Wpływają one na historię, którą w trakcie gry rozwijamy. Dzięki temu kształtujemy tożsamość i motywacje bohatera dodając głębi rozgrywce.

Zmysłowe akty zasługą zatrudnionych koordynatorów.

Koordynatorzy scen intymnych w Baldur’s Gate 3 pełnią kluczową rolę w procesie produkcji. Przyczyniają się do realizowania zbliżeń z szacunkiem i niebywałą starannością. Dodatkowo tworzą komfortową atmosferę dla aktorów głosowych i dbają o odpowiednie zrozumienie danej czynności przez wszystkich zaangażowanych przy jej produkcji. Larian Studios podjęło się tego kroku, aby mieć pewność, że sceny intymne występujące w grze nie będą uproszczone lub traktowane po macoszemu. Gracze z pewnością docenią tak ogromną dbałość o pozornie nieistotne elementy rozgrywki.

Co prawda nowości wokół produkcji Larian Studios jest zdecydowanie mniej, niż zakończeń fabularnych, lecz chyba możemy się zgodzić, że z niektórymi rozwiązaniami spotykamy się stosunkowo rzadko. W pełną wersję Baldur’s Gate 3 będziemy mogli zagrać już 3 sierpnia na komputerach oraz 6 września na PS5.

Dodaj komentarz