Baldur’s Gate 3 wprowadza romans wampira z niedźwiedziem

romanse Baldur's Gate 3

Historia o tym jak wampir pokochał niedźwiedzia, lecz na drodze ich głębokiej miłości stanął okrutny władca TikTokus I Banujący.

7 lipca na kanałach mediów społecznościowych Larian Studios odbyła się hucznie zapowiadana transmisja na żywo. Po czterogodzinnym odliczaniu w końcu rozpoczął się Panel From Hell: Release Showcase. Na początku poświęcono kilka minut na pokaz nadesłanych fanartów, które przedstawiały poszczególnych bohaterów gry. Następnie zobaczyliśmy wyreżyserowaną scenkę odgrywaną w świecie rzeczywistym pokazującą podstawowe mechaniki i sam zamysł Baldur’s Gate 3. Oczywiście była ona przeplatana z gameplay’em produkcji, w którą będziemy mogli zagrać o wiele wcześniej, niż początkowo planowali twórcy. Zupełnie nieoczekiwanie rozpoczęła się scena prezentująca romans pomiędzy Astarionem, a przemienionym w niedźwiedzia Halstinem. Większość widzów była niczym przedstawiona podczas tego streama wiewiórka, lecz zło nie spało i postanowiło od razu nałożyć bana na konto Larian Studios za przedstawiony fragment. Natomiast ten sam fragment transmisji spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Co więcej, dla części osób ta scena jest wystarczającym powodem do wręczenia Baldur’s Gate 3 tytułu “Gry roku”.

Bliższe poznanie towarzyszących graczom bohaterów nie jest czymś banalnym.

Romanse w Baldur’s Gate 3 zaprojektowano jako pewien rodzaj interaktowania z towarzyszami. Gracze muszą wystarczająco rozwinąć z nimi znajomość, aby otrzymać szansę na romantyczną interakcję, stworzenie głębszej relacji lub uprawianie seksu. Bohaterowie, dla których zaczniemy znaczyć coś więcej, będą kształtować opinie o nas na podstawie konkretnych wyborów oraz opcji dialogowych, a także zwrócą uwagę na wybraną przez nas frakcję. Poniżej przedstawiamy listę bohaterów, z którymi gracze mają dostępne romanse w Baldur’s Gate 3, wraz z ich krótką charakterystyką:

Astarion jest typowym łotrzykiem z nietypowego domu, bowiem należy on do rasy Elfów Wysokich, a traktowany jest jako wampirzy pomiot.

romanse Baldur's Gate 3

Shadowheart jest pół-elfką wysokiej rasy elfów. To kleryczka i jedna z mroczniejszych uczennic Shara, która z każdej strony ma wrogów.

romanse Baldur's Gate 3

Gale będący ludzkim reprezentantem czarodziejów ma ambicję, aby zostać największym czarodziejem, jakiego Faerun kiedykolwiek znał. Jednakże tak śmiałe plany często wiążą się z ogromną katastrofą.

romanse Baldur's Gate 3

Lea’zel to doskonała wojowniczka, choć okrutna nawet jak na standardy jej rasy – githyanki. Przez transformację w potwora musi udowodnić, że jest godna powrotu do swojego ludu.

Wyll jest kolejnym ludzkim przedstawicielem świata magii. Tym razem mamy styczność ze szlachetnie urodzonym czarnoksiężnikiem, który zasłynął jako bohater “Blade of Frontiers”.

Karlach jest barbarzyńską reprezentantką Tieflingu, która została sprzedana Arcydiabłu do walki w wojnach krwi – niekończącej się bitwie, która toczy się w dziewięciu piekłach.

Minthara to bezwzględna Drow, która przygotowuje atak na Druid Grove.

Puenta opowieści o miłosnej treści.

Świat fantastyki nie bez powodu jest czymś, w co najchętniej uciekają gracze od często nieciekawej rzeczywistości. W związku z tym opcjonalna scena erotyczna pomiędzy dwoma mężczyznami, spośród których jeden skorzystał ze swoich umiejętności, aby przemienić się w niedźwiedzia, nie powinna być czymś nad wyraz szokującym. Czy transmisja Larian Studios została słusznie zbanowana? Zdecydowanie nie, ponieważ na TikToku znajdują się o wiele bardziej gorszące streamy, które spotykają się z przyzwoleniem ze strony administracji. Czy miłosna relacja pomiędzy dwiema różniącymi się od siebie rasami jest czymś niezwykłym? Również nie, bo swego czasu na rynku był wręcz przesyt historii o wilkołakach i wampirach, pośród których rozwijała się zakazana miłość rodem z Romea i Julii. Warto się zastanowić czym różni się wspomniany pół człowiek pół wilk od druida mającego zdolność przemiany w niedźwiedzia? Poza oczywistą różnicą w zwierzęcej części tego zestawienia – niczym.

Dodaj komentarz